Jāvēršas pie komersanta vai pašvaldībā

J
jautā:
23. oktobrī, 2016
Aivars

Labdien! Pašvaldības SIA siltumenerģijas ražošanu neregulē Sabiedrisko pakalpojuma regulatora komisija (nelielā apjoma dēļ). SIA siltumenerģijas ražošanai kā kurināmo izmanto dabasgāzi. Siltumenerģijas pārdošanas cena ir apstiprināta. Cena sastāv no mainīgās un nemainīgās daļas. Mainīgā daļa atkarīga no dabasgāzes iepirkuma cenas. Pavasarī, kad "Latvijas Gāze" dabasgāzes cenu samazināja, SIA siltumenerģijas pārdošanas cenu nemainīja, pamatojot, ka līdzekļi nepieciešami, lai segtu zaudējumus nemainīgajā daļā. Pašvaldība atbalsta šādu SIA darbību. Vai SIA drīkst tā rīkoties? Ja nedrīkst, kur meklēt palīdzību šīs netaisnības novēršanai?

A
atbild:
09. novembrī, 2016

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija, kura gan šo jautājumu neregulē, kā arī norāda lasītājs,  iesaka vispirms vērsties ar oficiālu vēstuli pie komersanta, lūdzot skaidrojumu. Pēc tam – ar oficiālu vēstuli vērsties pašvaldībā ar lūgumu skaidrot situāciju (ja tas ir pašvaldības SIA un pašvaldība ir kapitāla daļu turētāja).