Iedarbīgāk būs vērsties ar ziņojumu policijā

J
jautā:
14. septembrī, 2016
Jānis

Izlasīju Jūsu rakstīto Nr. 472 "Personas tiesības, tiekot filmētam/fotografētam" https://lvportals.lv/visi/e-konsultacijas/472-personas-tiesibas-tiekot-filmetamfotografetam/. Lūdzu sakiet, ko darīt, ja es redzu likumpārkāpumu vai sabiedriskās kārtības pārkāpumu (piem., automašīna braukā pa pludmali, turklāt ir acīmredzams, ka tas notiek ar mērķi izklaidēties)? Vai tādā gadījumā es kā privātpersona drīkstu filmēt, lai uzfilmēto nodotu policijai kā pierādījumu?

A
atbild:
15. septembrī, 2016
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Kā Jūsu citētajā e-konsultācijā izsmeļoši izklāsta Datu valsts inspekcija, vērotājs no malas nebūs tā persona, kura filmētu materiālu drīkstētu izmantot kā pierādījumu filmētās personas pārkāpumam.

Ja automašīna regulāri braukā pa pludmali izklaidēšanas nolūkos, efektīvāk būtu, ja Jūs pierakstītu auto numuru un par to uzrakstītu ziņojumu pašvaldības policijai. Tad tā fiksētu šo pārkāpumu un, iespējams, kā pierādījumu arī  nofilmētu spēkrata pārvietošanos neatļautā vietā.