Kā jānoformē būvniecības izpilddokumentācija

J
jautā:
01. augustā, 2016
Adīna

Vai ir tāds likums, kas nosaka, kā jānoformē būvniecības izpilddokumentācija, respektīvi, SDA, kādi pielikumi jātulko - vai materiālu iestrādes instrukcijas arī ir jātulko un kam jābūt pievienotam klāt?

A
atbild:
12. septembrī, 2016
Ekonomikas ministrija
Būvniecības un mājokļu politikas departamenta speciālisti

Saskaņā ar Ministru kabineta 2014. gada 2. septembra noteikumu Nr. 529 “Ēku būvnoteikumi” 167. punktu, ierosinot ēkas vai tās daļas pieņemšanu ekspluatācijā, pasūtītājs būvvaldē vai Būvniecības likuma 6.1 panta pirmās daļas 1. punktā minētajos gadījumos – birojā iesniedz šādu izpilddokumentāciju:

  • izpildmērījumu plānu, tai skaitā vertikālo uzmērījumu;
  • būvdarbu žurnālu, kā arī nozīmīgo konstrukciju un segto darbu pieņemšanas aktus;
  • būvprojektā paredzēto tehnoloģisko iekārtu, speciālo sistēmu un iekārtu pārbaudes protokolus un pieņemšanas aktus, kā arī atbilstības apliecinājumus, ja to nepieciešamību nosaka normatīvie akti par iekārtu drošību;
  • iebūvēto būvizstrādājumu atbilstību apliecinošu dokumentāciju;
  • autoruzraudzības žurnālu, ja būvdarbu laikā ir veikta autoruzraudzība.

Savukārt būvizstrādājumu atbilstību apliecinošu dokumentu saturu un noformēšanu nosaka Būvizstrādājumu aprites regulējums, ko nosaka Eiropas Parlamenta un Padomes 2011. gada 9. marta Regula (ES) Nr. 305/2011, ar ko nosaka saskaņotus būvizstrādājumu tirdzniecības nosacījumus un atceļ Padomes Direktīvu 89/106/EEK, un Ministru kabineta 2014. gada 25. marta noteikumi Nr. 156 “Būvizstrādājumu tirgus uzraudzības kārtība”. Saskaņā ar noteikumu Nr.156 4. punktu Regulas (ES) Nr. 305/2011 7. panta 4. punktā, 11. panta 6. punktā, 13. panta 4. punktā un 14. panta 2. punktā, kā arī šo noteikumu 30.2 4. un 30.8 2. apakšpunktā minētos dokumentus nodrošina valsts valodā. Līdz ar to materiālu iestrādes instrukcijas arī ir jātulko.