“Iedzīvotāju līdzdalība vides aizsardzībā ir būtiska, jo tīra apkārtējā vide ir mūsu visu kopīga atbildība. Pateicoties iedzīvotāju vērībai, VVD šogad jau saņēmis gandrīz 100 sūdzības par atkritumu apsaimniekošanas pārkāpumiem, no kurām aptuveni 85% ir apstiprinājušās. Tāpat iedzīvotāji operatīvi ziņo VVD par citiem iespējamajiem vides pārkāpumiem, piemēram, pretlikumīgu vai nereģistrētu operatoru darbību, kā arī par gaisa, ūdens un augsnes piesārņojumu. Šī gada pirmajā pusgadā reģistrēti nepilni 1000 ziņojumi, kas ir apstiprinājušies – tas ir par aptuveni 13,5% vairāk nekā pērn,” uzsver VVD Operatīvā koordinācijas centra vadītājs Elmārs Jasinskis.
Lai gan ziņojumu skaits par videi bīstamo atkritumu nonākšanu vidē ir nedaudz samazinājies, ziņojumu skaits par lielgabarīta atkritumiem un nolietotām riepām paliek nemainīgs. Savukārt ziņojumi par nolietotām elektroprecēm un būvniecības atkritumiem vidē pieaug.
Šogad VVD veicis pārbaudes vairākos objektos, kas saistīti ar pretlikumīgu bīstamo atkritumu apsaimniekošanu gan Rīgā un Liepājā, gan arī Ogres, Jelgavas, Saulkrastu, Smiltenes un Valkas novados. Pārbaudes rezultātā sagatavoti ziņojumi un pieņemti lēmumi par turpmākām rīcībām. Pretlikumīga atkritumu apsaimniekošana kaitē gan apkārtējai videi, gan cilvēku un dzīvnieku veselībai.
VVD izsaka pateicību ikvienam iedzīvotājam, kurš nepaliek vienaldzīgs un ziņo par iespējamiem vides piesārņojumiem.
Pirms došanās dabā lejupielādē lietotni Vides SOS un kļūsti par vides sargu! Par pamanītiem vides pārkāpumiem ziņot var arī, zvanot uz VVD Operatīvā koordinācijas centra tālruni +371 26338800. VVD aicina šo iespēju izmantot īpaši gadījumos, kad nepieciešama nekavējoša VVD iejaukšanās vides piesārņojuma vai pārkāpuma novēršanā.