DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
Šodien
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Latvija un Kanāda stiprina sadarbību izglītībā, zinātnē un ziemas sporta veidos

Publicitātes attēls

Ceturtdien, 3. jūlijā, izglītības un zinātnes ministre Dace Melbārde tikās ar Kanādas vēstnieku Latvijā Braienu Svorku (H. E. Brian Szwarc), lai pārrunātu abu valstu sadarbības iespējas izglītības, zinātnes un inovāciju jomās, kā arī ziemas sporta veidos.

Tikšanās laikā tika uzsvērta abu valstu interese stiprināt un pilnveidot sadarbību augstākajā izglītībā un pētniecībā, veicinot studentu, pētnieku un akadēmiskā personāla mobilitāti, kā arī kopīgu projektu izstrādi un īstenošanu. Ministre D. Melbārde pauda gandarījumu, ka Kanādas studenti izvēlas studēt Latvijā – 2024./2025. akadēmiskajā gadā Latvijā studē 24 studenti no Kanādas, no kuriem 15 – Rīgas Stradiņa universitātē.

Tāpat tikšanās laikā abas puses apliecināja Latvijas un Kanādas augstskolu un pētniecības iestāžu tiešo kontaktu nozīmi. Kā piemēri tika minēta Latvijas Universitātes sadarbība ar vairākām Kanādas augstskolām, Rīgas Tehniskās universitātes dalība starptautiskā jūras tālvadības projektu konsorcijā un Rīgas Stradiņa universitātes interese par sadarbību militārās medicīnas jomā. Latvijas Kultūras akadēmija savukārt īsteno studiju programmu “Starpkultūru sakari Latvija–Francija/Kanāda”.

Ministre un vēstnieks sarunā arī atzina veiksmīgo līdzšinējo sadarbību ES programmās Erasmus+ un Apvārsnis Eiropa, tostarp kopīgu pētījumu īstenošanu tādās jomās kā mežsaimniecība, biomedicīna, nanomedicīna un neirozinātnes. Latvija ir ieinteresēta šo sadarbību turpināt, īpaši pievēršoties piecām viedās specializācijas jomām: 1) bioekonomikai, 2) biomedicīnai, medicīnas tehnoloģijām un farmācijai, 3) viedajiem materiāliem, 4) enerģētikai un mobilitātei, 5) informācijas un komunikācijas tehnoloģijām.

Tika pārrunātas arī Latvijas izglītības reformas, tai skaitā pāreja uz mācībām latviešu valodā un izmaiņas svešvalodu apguves pieejā. Sarunas laikā tika aktualizēta iespēja paplašināt franču valodas mācīšanu, ņemot vērā Kanādas pieredzi un iespējas.

Apspriesta arī iespējamā sadarbība saistībā ar izglītības iespēju nodrošināšanu Kanādas militārā kontingenta bērniem Latvijā, ņemot vērā Kanādas apņemšanos palielināt sava militārā kontingenta klātbūtni Latvijā līdz 2026. gadam.

Tikšanās noslēgumā abas puses apliecināja vēlmi turpināt sadarbību arī sporta jomā, īpaši ziemas sporta veidos un sieviešu hokeja attīstībā, kā arī starptautiskos projektos un treneru sagatavošanā, balstoties uz kopīgām vērtībām, solidaritāti un iekļaujošu pieeju.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI