Sankcijas. ES ārlietu ministri formāli apstiprinās 17. sankciju kārtu pret Krieviju, par kuru jau panākta ES dalībvalstu vēstnieku vienošanās, kā arī apspriedīs turpmākos soļus saistībā ar 18. sankciju kārtu. ES ārlietu ministri pagarinās un papildinās ar otro kārtu ES sankciju režīmu par cilvēktiesību situāciju Krievijā. Tāpat noteiks papildu ierobežojumus ES sankciju režīmā par Krievijas veiktajām destabilizējošajām (nekonvencionālajām) darbībām. Sankcijas noteiks arī Krievijas Aizsardzības ministrijas pakļautībā esošām juridiskām personām, kuras iesaistītas ķīmisko ieroču izmantošanā, attīstīšanā un ražošanā.
Ukraina. Ministri pārrunās turpmāko visaptverošu ES politisko un militāro atbalstu Ukrainai. Diskusijai attālināti pievienosies Ukrainas ārlietu ministrs Andrijs Sibiha (Andrii Sybiha).
Tuvie Austrumi. Ministri pārrunās situāciju Tuvajos Austrumos un iespējas ES rīcībai Gazas joslā, kā arī Sīrijai noteikto ES ierobežojošo pasākumu ikgadējo pārskatīšanu.
ES un Āfrikas Savienības (ĀS) ministru sanāksme. Trešdien, 21. maijā, Briselē notiks trešā ES un ĀS ministru sanāksme. Tajā pārrunās situācijas attīstību pēc 2022. gada februārī notikušā sestā ES un ĀS samita. Sanāksmi vadīs ES augstā pārstāve ārlietās Kaja Kallasa (Kaja Kallas) un Angolas ārlietu ministrs un ĀS izpildpadomes priekšsēdētājs Tete Antoniu (Tete António).
Tā būs iespēja Āfrikas valstu partnerus informēt par Latvijas prioritātēm ANO Drošības padomē (pirms gaidāmajām vēlēšanām, kas notiks 3. jūnijā), skaidrot Latvijas nostāju par Krievijas agresiju pret Ukrainu, pārrunāt ekonomisko sadarbību u. c.
Informācijai
ES Ārlietu padomē izskata jautājumus, kas saistīti ar ārējo darbību, tostarp kopējo ārējo un drošības politiku, Eiropas drošības un aizsardzības politiku, ārējo tirdzniecību un attīstības sadarbību. Padomes galvenais uzdevums ir nodrošināt ES ārējās darbības vienotību, konsekvenci un efektivitāti.