DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
Šodien
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Svinēsim Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 35. gadadienu Valmieras novadā!

Publicitātes attēls.

Mūsu Latvija piedzima laikā, kad tumsas ir vairāk nekā gaismas, kad cerība par gaismu kvēlo cilvēku sirdīs, stiprina būt drosmīgiem un būt atbalstam cits citam, lai mums būtu sava Latvija un mēs atbildīgi par viņu. Mūsu Latvija no jauna piedzima laikā, kad gaismas ir vairāk nekā tumsas, kad mūsos spēks un spēcīgs mantojums – kopā caur tumsu tiekties uz gaismu , kad cerība plaukst kopā ar dabu, kad stipras saknes dod jaunus dzinumus, lai mums vienmēr mūsu Latvija un mēs atbildīgi par viņu. Saules mūžu Latvijai! Sveicam Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 35. gadadienā! Svinēsim brīvības svētkus kopā Valmieras novadā!

Valmierā

2. maijā pirms pusnakts Rīgā, pie Brīvības pieminekļa pulcēsies skrējiensoļojuma Rīga–Valmiera dalībnieki, lai pusnaktī sāktu 107 kilometrus garo ceļu uz Valmieru. Dalībniekus sagaidīsim pie Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas 3. maijā. Gaidāms, ka uzvarētājs finišu sasniegs 3. maijā jau pēc plkst. 7.00. No 1989. gada Ultramaratona pamatvērtības nav mainījušās, un nemainīgs palicis arī uzraksts “Brīvību Latvijai” pie dalībnieku numuriem. Vēsturiskais skrējiens norisinājās no 1989. līdz 1993. gadam, tas atjaunots 2014. gadā, kopš 2015. gada tas ir arī labdarības skrējiensoļojums. Šajā gadā dalībnieki un brīvprātīgie palīgi vāks līdzekļus Vidzemes bērniem ar kustību traucējumiem sadarbībā ar fonda “Ziedot.lv” bērnu centru “POGA”. Skrējiensoļojumam septīto reizi būs arī Latvijas čempionāta statuss, kas nozīmēs cīņu par uzvaru un jauniem trases rekordiem gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē. Plašāka informācija: Ultrataka.lv.

3. maijā plkst. 17.00 Valmieras Kultūras centrā jauniešu deju kolektīvs (JDK) "Sadancis" ielūdz uz skatuviskās dejas koncertu "Atplaukt dejā". Koncerta īpašais viesis – dziedātāja Ance Krauze. Koncertā gaidāms pavasara vieglums, dzirkstoša enerģija un latviešu dejas krāšņums uz vienas skatuves. Dejotāji no tuvākām un tālākām Vidzemes pilsētām caur emocijām, ritmu un kustību stāstīs par plaukšanu dabā un cilvēkā. Koncertā “Atplaukt dejā” tiks izdejota arī JDK "Sadancis" vadītājas Alises Bēras pavisam nesen radītā horeogrāfija dejai "Palaid mani pļavās", kam tika gūta iedvesma no Ances Krauzes dziesmas "Neturi, kad pļavās brienu". Koncertā deja tiks izdejota Ances Krauzes dzīvā izpildījuma pavadībā. Ir gaidāms, ka šī nebūs vienīgā deja ar Ances Krauzes brīnišķīgo izpildījumu. Skatītāji tiek aicināti piedzīvot skaistākās pavasara emocijas kopā! Koncertā piedalīsies: JDK "Sadancis", JDK "Buki", TDA "Gauja", TDA "Gatve", TDA "Ogre", TDK "Pārgaujas delveri", TDA "Rotaļa". Ieeja: 10–12 EUR, biļetes var iegādāties "Biļešu Paradīzē". Ar Valmieras kultūras karti viena eiro atlaide.

4. maiju Valmieras Kultūras centrs aicina pavadīt ģimenes lokā un nodoties kā radošām, tā erudītām aktivitātēm. No plkst. 10.00 līdz 13.00 Valmieras Kultūras centra Mazajā zālē (1. stāvs, ieeja no Rīgas ielas puses) notiks radošās darbnīcas, kas piemērotas bērniem no trīs gadu vecuma. Dalība radošajās darbnīcās – bez maksas. Savukārt plkst. 13.00 Valmieras Kultūras centra Lielajā zālē norisināsies erudīcijas spēle ģimenēm sadarbībā ar “Zini! Mini! Uzzini!” komandu. Spēles nosacījumi: komandā var būt ne vairāk kā pieci cilvēki; komandas sastāvā jābūt vismaz vienam bērnam (līdz 18 gadu vecumam); komandā piedalās cilvēki no vienas ģimenes, radu loka. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās Valmieras Kultūras centra tīmekļvietnē www.vkc.lv, aizpildot pieteikuma anketu (vietu skaits ierobežots). Dalības maksa: 25 eiro no komandas.

8. maijā plkst. 13.30 Demokrātijas nedēļas laikā Valmieras Integrētajā bibliotēkā notiks tikšanās ar Ivaru Briedi – latviešu izglītības darbinieku, vēstures skolotāju, vienu no 138 Augstākās padomes deputātiem, kuri balsoja par Latvijas neatkarību 1990. gada 4. maijā.

Lodē

3. maijā plkst. 18.00 Lodes pagasta kultūras namā ar kocertprogrammu “Loks” – Imanta Kalniņa mūzika – viesosies “Duets Mediante” un Indars Grasbergs. Ieejas maksa – 5 eiro.

Naukšēnos

No 28. aprīļa līdz 12. maijam Naukšēnu pagasta bibliotēkā skatāma bērnu grāmatu tematiskā izstāde “Mana Latvija – vieta, kur es piedzimu”.

Rūjienā

2. maijā plkst. 11.00 Rūjienas Kultūras centrā būs koncerts “Svētku diena”. Piedalīsies bērnu vokāla grupa “Dimantiņi”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI