Arī šī semināra videoieraksts no nākamās nedēļas būs pieejams pašvaldības tīmekļvietnes riga.lv sadaļā “Civilā aizsardzība”.
“Pēc notikušā otrā semināra ir gandarījums, ka arī šis ir spējis ieinteresēt tik daudz rīdzinieku. Dalībnieku vidū redzējām biedrību pārstāvjus, apkaimju aktīvistus – informācijas multiplikatorus, gan arī vienkārši rīdziniekus, kuri vēlas būt labi sagatavoti dažādām situācijām. Tas ir tieši tas, kas vajadzīgs, jo šādi stiprinām ne tikai mūsu personīgo, bet arī pilsētas un visas valsts drošību un atturēšanas spēju. Vēlos īpaši pateikties mūsu civilās aizsardzības ekspertiem, kuri papildus saviem darba pienākumiem iesaistās šajos semināros, lai nodotu savas zināšanas un pieredzi tālāk iedzīvotājiem. Aicinu būt aktīviem, sekot līdzi un iesaistīties Rīgas piedāvātajās civilās aizsardzības aktivitātēs,” uzsver Rīgas vicemēre Linda Ozola.
Seminārā piedalījās iedzīvotāji no Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centra Āgenskalna punktā iekļautajām apkaimēm: Ķīpsalas, Āgenskalna, Torņakalna, Bieriņiem, Atgāzenes, Salas, Katlakalna, Bišumuižas un Ziepniekkalna, kā arī bija pa kādam viesim no citām apkaimēm.
Seminārā iedzīvotājiem bija iespēja uzzināt viņu apkaimei specifisko civilās aizsardzības informāciju, apgūt prasmes, kā pielāgot savu pagrabu droša patvēruma vietai, kā salikt 72 stundu somu un kā veicināt savu mentālo noturību ārkārtas situācijā. RSU pētnieks, drošības un noturības eksperts Vitālijs Rakstiņš informēja par “Pretošanās rokasgrāmatu” un tajā sniegtajiem ieteikumiem iedzīvotājiem, savukārt Rīgas domes Civilās aizsardzības un operatīvās informācijas pārvaldes (CAOIP) eksperti analizēja aktuālo situāciju apkaimē un tai blakus esošajās teritorijās – kur atrodas paaugstinātas bīstamības objekti, evakuācijas ceļi, patvertnes, pulcēšanās punkti un kādi ir iespējamie riski. Latvijas Bankas pārstāvis Igors Fleitmanis pastāstīja par rīcību ar finansēm un finanšu pakalpojumu pieejamību krīzes apstākļos, bet Latvijas Sarkanā Krusta pārstāve Evita Semule informēja par psiholoģisko pašpalīdzību ārkārtas situācijās.
Semināri šogad notiks vēl piecos Rīgas apkaimju punktos. Nākamais plānots maijā Centra punkta apkaimēs un jūnijā – Bolderājas punktu apkaimēs. Ar apkaimju sadalījumu iespējams iepazīties šeit.
Pagājušajā gadā Rīgas domē notika astoņi semināri par dažādām civilās aizsardzības tēmām. Rīgas pašvaldība aicina ikvienu rīdzinieku iepazīties ar aizvadīto semināru laikā apkopoto informāciju, video ierakstiem pašvaldības tīmekļvietnes www.riga.lv sadaļā “Civilā aizsardzība”. Sadaļā pieejams arī Rīgas pašvaldības civilās aizsardzības plāns un dažādi citi noderīgi informatīvie materiāli, kā rīkoties ārkārtas situācijās.
Rīdzinieki aicināti būt aktīvi, iepazīties ar tīmekļvietnē www.riga.lv pieejamo informāciju, sekot līdz informācijai pašvaldības sociālajos tīklos un piedalīties pašvaldības organizētajos semināros, jo informētība veicina drošības sajūtu un ļauj izvairīties no pārpratumiem un kļūdām.