Tikšanās mērķis ir veicināt sadarbību un iepazīties ar UNESCO ekspertu darbības jomām un paveikto 2024. gadā, kā arī informēt par iesaistīto institūciju darba plāniem 2025. gadam.
Sanāksmi atklāja Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks OECD un UNESCO Andris Pelšs, kurš klātesošos iepazīstināja ar UNESCO aktualitātēm un Latvijas prioritātēm. A. Pelšs atzinīgi novērtēja Latvijas ekspertu iesaisti dažādos UNESCO formātos, kā arī organizācijas atbalstu Ukrainai.
Latvijas ekspertu ieguldījums ir augstu novērtēts UNESCO izglītības un zinātnes, komunikācijas, mākslīgā intelekta un bioētikas, kultūras izpausmju daudzveidības aizsardzības veicināšanai programmās, ANO Starptautiskās pirmiedzīvotāju valodu desmitgades (2022–2032) norisē, kā arī sadarbībā ar mazo salu valstīm digitalizācijas jomā.
Tikšanās laikā vēstnieks uzsvēra, ka būtiski sagatavoties nākamajai UNESCO ģenerālkonferencei, kas norisināsies šogad no 30. oktobra līdz 14. novembrim un notiks Samarkandā, Uzbekistānā. Sanāksmē Latvija kandidēs uz ievēlēšanu vairākās UNESCO institūcijās, tai skaitā UNESCO Starptautiskajā programmā komunikācijas attīstībai (International Programme for the Development of Communication, IPDC). Šādi atzīmēsim Latvijas pozitīvo atpazīstamību un aktīvo darbību UNESCO mediju brīvības, žurnālistu drošības un medijpratības jomās.
Papildu informācijai
- UNESCO (Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija) ir starptautiska organizācija, kas apvieno 194 valstis, kas apņēmušās rūpēties par izglītības, dabas zinātņu, sociālo un humanitāro zinātņu, kultūras, komunikācijas un informācijas jomām. Latvija pievienojās UNESCO 1991. gadā.
- UNESCO Starptautiskā programma komunikācijas attīstībai.
- UNESCO ģenerālkonferences 43. sesija.