Vidēji vienai ģimenei bija nepieciešami pieci līdz seši mēneši, lai pakalpojuma ietvaros nonāktu pie rezultāta par saskarsmes tiesību izmantošanu, kārtību un savstarpējo komunikāciju, bērna dzīves vietas noteikšanu, uzturlīdzekļiem un laulības šķiršanu, otra vecāka iesaisti bērna dzīvē un aizgādības tiesības. Izvērtējot katru gadījumu, tika meklēti ģimenei atbilstošākie pakalpojuma veidi, no kuriem visvairāk izmantotie bija psihoterapeita un ģimenes psihoterapijas speciālistu apmeklēšana, bet vismazāk – mediācija. Psihoterapeitu vadībā uzlabotas vecāku attiecības, mazināta savstarpējā spriedze un veicināta izpratne par bērnu vajadzībām dažādos vecumposmos un attiecību centrālo lomu. Divos gadījumos ģimenei izdevies atkalapvienoties. Kopumā šogad 46 ģimenēm jau ir izdevies rast risinājumu, bet 20 ģimenes vēl turpina saņemt nepieciešamo palīdzību.
Pakalpojuma izpildītāji - biedrības “Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija” speciālisti, uzsver, ka veiksmīgs rezultāts ir iespējams, ja klienti skaidri nosaka mērķus un tiesvedības procesā tiek ieturēta pauze, lai vecāku fokuss būtu uz terapijas procesiem.
No 98 bērniem, kas dzīvo pakalpojumu šogad uzsākušajās ģimenēs, 26 saņēmuši psihologa atbalstu, lai varētu pārvarēt grūtības pieņemt jaunos apstākļus vecāku šķiršanās gadījumā, mazināt savu agresiju, kas radusies vecāku spriedzes rezultātā un noņemtu atbildības un vainas sajūtu no bērna. Visi psihologa konsultācijas saņēmušo bērnu vecāki novērtējuši tās kā vērtīgas.
Pirms pusotra gada uzsākto projektu paredzēts īstenot arī 2025. gadā, pievēršot papildu uzmanību arī iesaistīto speciālistu savstarpējai komunikācijai, supervīzijām un starpinstitucionālām sanāksmēm. Pakalpojuma mērķis ir atbalstīt vecākus, lai viņi varētu panākt vienošanos par bērna aizgādību bērna labākajās interesēs un bērniem nebūtu jāpieredz vecāku savstarpējie konflikti un manipulācijas šķiršanās gadījumos, kā arī bērni varētu ar abiem vecākiem saglabāt labas attiecības. Atbalsts tiek sniegts bez maksas, pamatojoties uz Rīgas valstspilsētas pašvaldības bāriņtiesas nosūtījumu.
Bāriņtiesa ir īpaša iestāde bērna un aizgādnībā esošas personas tiesību un tiesisko interešu aizsardzībai, kuru izveido un uztur novada vai pilsētas pašvaldība. Bāriņtiesas kompetencē ir dažādu ar bērnu tiesībām saistītu jautājumu, starp tiem arī ģimeņu domstarpību, risināšana.