DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. decembrī, 2024
Lasīšanai: 6 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Juristu izcilības skolas jaunieši izgatavo aizsargtīklus Ukrainai

Labdarības biedrības “Tavi Draugi” brīvprātīgais Aldis Silovs jauniešiem pasniedz tīklu veidošanas meistarklasi.

FOTO: Jānis Bērziņš

Šajā svētku laikā, kad īpaši svarīgi ir ne tikai saņemt, bet arī dot, Biznesa augstskolas Turība projekta “Juristu izcilības skola” jaunieši 11. decembrī, Abgunstes muižā, sadarbībā ar labdarības biedrību “Tavi Draugi”, izgatavoja aizsargtīklus, kas sniegs būtisku aizsardzību Ukrainas karavīriem frontes līnijās.

Papildus tam dalībnieki guva iedvesmu un vērtīgas atziņas no Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra Dimitrija Trofimova un Zvērinātu advokātu biroja “Protectum” biroja vadītāja un zvērināta advokāta Kārļa Tračuma, kuri dalījās savā pieredzē un iespaidos par palīdzības sniegšanu Ukrainai.

“Ja aplūko sociālos tīklus, rodas iespaids, ka daļa sabiedrības ir par visu neapmierināta un gaida, kad kāds laimes lācis atnesīs labu dzīvi, pašiem īsti neko nedarot. Es gan neticu, ka tas ir sabiedrības vairākums. Ar šo iniciatīvu vēlējos jauniešiem atgādināt, ka pilnīgi viss, kas notiek mums apkārt, ir tiešā veidā atkarīgs no mums pašiem. Ikviens, atbilstoši saviem spēkiem un iespējām, var mainīt vidi un notikumus sev apkārt,” uzsvēra Biznesa augstskolas Turība Juridiskās fakultātes dekāns un projekta “Juristu izcilības skola” izveidotājs Ivo Krievs.

Dekāns akcentēja, ka, ja katrs paveiks kaut nelielu darbu sabiedrības labā, rezultāts būs ievērojams: “Šobrīd dzīvojam laikā, kad saskaramies ar jauniem draudiem, taču arī šajā situācijā mums ir iespēja palīdzēt – izglābjot kāda (pat kaut viena karavīra) dzīvību un ļaujot labajam uzvarēt pār ļauno. Es ceru, ka jaunieši apzināsies, ka viņu spēkos ir mainīt pasauli, un veidot to tādu, kādu viņi to vēlas redzēt.”

Pīt aizsargtīklus Ukrainas karavīriem jauniešiem mācīja labdarības biedrības “Tavi Draugi” brīvprātīgais Aldis Silovs, kurš norādīja, ka ikviena palīdzība ir nozīmīga, jo katrs uzpītais tīkls sniedz karavīriem iespēju maskēties un paslēpties no ienaidnieka, kas ir būtiska funkcija kara darbībā. "Es vienmēr saku, ka fronte ir Ukrainā, bet tas ir arī mūsu karš, un mēs karojam, kā varam," skaidroja A. Silovs. "Šajā gadījumā biedrība un tās brīvprātīgie palīdz taisot maskēšanās tīklus, lejot ierakumu sveces un sagādājot visu nepieciešamo, lai Ukrainas aizstāvji varētu veikt savus pienākumus."

Vakara gaitā savā pieredzē par piedzīvoto Ukrainā dalījās arī zvērinātais advokāts Kārlis Tračums, uzsverot, ka, palīdzot Ukrainai aizstāvēties, mēs aizstāvam arī sevi. “Es ceru, ka to sapratīs arvien vairāk cilvēku,” viņš piebilda. Advokāts uzsvēra, ka nav svarīgi, vai palīdzība ir liela vai maza – Ukrainā cilvēki ir pateicīgi par visu, un jebkura sniegtā palīdzība ir ļoti vērtīga.

Viņš sadarbībā ar biedrību “Ogres novada attīstībai” jau vairākkārt ir devies uz Ukrainu, lai kopā ar citiem brīvprātīgajiem nogādātu nepieciešamās lietas Ukrainas frontes līnijās. “Mums vajadzētu pamosties un darīt visu ar pārliecību un drosmi. Vislabāk mēs palīdzēsim Ukrainai, ja katrs savā jomā strādāsim ar pārliecību un radošumu, lai nodrošinātu sevi un, protams, sniegtu atbalstu arī Ukrainai,” akcentēja K. Tračums.

Savukārt Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs pievērsa uzmanību tam, ka ir svarīgi palīdzēt nelaimē nonākušajiem, jo kādreiz situācija var mainīties, un mēs paši varam atrasties līdzīgā lomā. “Šis ir stāsts par to, ka, dodot, tu vari rēķināties ar to, ka saņemsi arī pretī,” norādīja D. Trofimovs.

Valsts sekretārs atzīmēja, ka došana sniedz arī iespēju pārdomāt, kas mums pašiem varētu pietrūkt: “Ir skaidrs, ka mēs kā valsts dodam ļoti daudz – gan militāri, gan humanitāri – un tas viss tiek novērtēts. Vienlaikus mēs apzināmies, ka, lai izvairītos no šādas situācijas, mums pašiem ir jāstiprina tās jomas, kurās dodam palīdzību. Tādēļ ir jāveido risinājumi, kas, cerams, nekad nebūs nepieciešami, bet kas stiprinās mūsu pašu spējas un drošību.”

Šogad pasākums norisinājās Abgunstes muižā – vietā, kur vēstures elpa un senču spēks apvienojas ar noslēpumainu burvību. Muižas saimniece, Turības absolvente Asnate Avotniece dalījās iedvesmojošajā muižas atjaunošanas stāstā, aicinot jauniešus būt drosmīgiem, uzdrīkstēties un sekot saviem sapņiem. Muižas saimnieces stāsts apliecina, ka ar neatlaidību un ticību iespējams paveikt šķietami neiespējamo.

Savukārt vakara noslēgumā viesus ar improvizācijas meistarklasi izklaidēja 50% no apvienības “Četri brāļi” – Oskars un Mārtiņš Kozlovski.

Šajā studiju pusgadā Juristu izcilības skolas jaunieši tikās ar dažādu nozaru ekspertiem, tostarp runas pedagoģi un aktrisi Zani Daudziņu, žurnālistu Sigurdu Siliņu, modes mākslinieku Bruno Birmani un jau pieminēto improvizatoru Oskaru Kozlovski.

Biznesa augstskolā Turība viens no studiju virzieniem ir jurisprudence. Studējot Turības Juridiskajā fakultātē, iespējams apgūt prasmes loģiskai un kritiskai domāšanai, analīzei un argumentācijai, kuras ir noderīgas ne tikai tieslietu jomā, bet arī dzīvē kopumā, palīdzot strukturēti domāt, pārliecinoši izteikties un risināt sarežģītas problēmas.

Biznesa augstskola Turība ir biznesā balstīta un atbilstošās aktivitātēs studentu orientēta starptautiska augstskola, kas ietver biznesa domāšanu visos studiju virzienos. Studiju process tiek veidots tā, lai students maksimālu spētu izmantot un attīstīt savu potenciālu. Turības priekšrocība ir tās kvalitatīvais un aktuālais studiju satura piedāvājums, kas orientēts uz profesionālajām zināšanām un prasmju apgūšanu, apvienojot studijās jebkurā programmā uzņēmējdarbības aspektus ar lietišķo zinātni.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI