Plāns nosaka valsts institūciju, pašvaldību, nevalstisko organizāciju un komersantu īstenojamos pasākumus un iesaistāmos resursus, lai nodrošinātu saskaņotu rīcību atbalsta sniegšanā Ukrainas civiliedzīvotājiem.
Ukrainas civiliedzīvotājiem iespējamā atbalsta apmērs vienam cilvēkam ir veidots, ievērojot pamatprincipu, ka Ukrainas civiliedzīvotājiem sniedzamo pakalpojumu un atbalsta apjoms nepārsniedz Latvijas iedzīvotājiem pieejamo atbalsta apmēru.
Latvijā šobrīd reģistrēti vairāk nekā 32 000 Ukrainas civiliedzīvotāji, kuri saņem palīdzību no pašvaldībām, savukārt kopš 2022. gada 24. februāra vairāk nekā 69 000 ukraiņu ir izsniegtas termiņuzturēšanās atļaujas un ilgtermiņa D vīzas. Savukārt Ukrainas civiliedzīvotāji ar derīgu pagaidu aizsardzības statusu Latvijā uz šā gada 1. decembri ir vairāk nekā 47 000. 2024. gadā vidēji mēnesī Latvijā no jauna reģistrējās 450 - 500 Ukrainas civiliedzīvotāji, kuriem tika piešķirts pagaidu aizsardzības statuss.
Plāns paredz visaptverošus atbalsta pasākumus desmit rīcības virzienos. Ukrainas civiliedzīvotājiem tiek nodrošināta uzturēšanās un tiesības uz nodarbinātību apliecinošu dokumentu izsniegšana, informācijas sniegšanas pakalpojumi, primārais atbalsts izmitināšanai un ēdināšanai, sociālā palīdzība, finansiālā atbalsta pasākumi, piekļuve izglītībai un veselības aprūpei, ar nodarbinātības veicināšanu saistīti atbalsta pasākumi, valodas apmācības, kultūrorientācijas un citi integrācijas pasākumi, kā arī tiek nodrošinātas nepilngadīgo bez vecāku pavadības ieceļojušo personu tiesības un intereses.
Pasākuma plāna īstenošanai atbildīgo iestāžu indikatīvais aprēķins kopā veido aptuveni 77 miljonus eiro, taču šobrīd šim prioritārajam pasākumam valdība atbalstījusi finansējumu 65 miljonu eiro apmērā.
Ministru kabinets tāpat kā iepriekš turpinās uzraudzīt plāna īstenošanu un resursu pietiekamību, regulāri izskatot iesaistīto nozaru ministriju ziņojumus par atbalsta pasākumu nodrošināšanas gaitu.