DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. novembrī, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Valmierā 4. decembrī notiks seminārs par digitalizācijas risinājumiem pārtikas uzņēmumu konkurētspējai un produktivitātei

2024. gada 4. decembrī Valmieras tehnikumā, notiks informatīvs pasākums pārtikas ražošanas uzņēmumiem “Pārtikas ražošanas uzņēmumu pamatdarbības procesu digitalizācija”, kurā tiks stāstīts par praktiskiem digitalizācijas risinājumiem, tostarp resursu pārvaldības sistēmām, ražošanas monitoringa sensoriem, elektroniskās darba laika uzskaites sistēmām un autoparka pārvaldības tehnoloģijām. Pasākuma mērķis ir sniegt uzņēmējiem vērtīgu informāciju, kas palīdzēs samazināt izmaksas, efektivizēt ražošanas un biznesa procesus, uzlabot kvalitātes kontroli un paaugstināt konkurētspēju gan vietējā, gan starptautiskajā tirgū. Pasākumu organizē Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija sadarbībā ar Eiropas Digitālās inovācijas centra Vidzemes kontaktpunktu.

Pasākuma programmā iekļauta gan digitālās transformācijas pieredze pārtikas ražošanas uzņēmumos, gan konkrētu tehnoloģisku risinājumu demonstrācija. Par saviem risinājumiem stāstīs tādi uzņēmumi kā Moneo Latvia, Inpass un Mapon, kas sadarbojas ar pārtikas nozares uzņēmumiem ne tikai Vidzemē un citviet Latvijā, bet arī starptautiskā līmenī, piedāvājot risinājumus, kas palīdz efektivizēt un modernizēt ražošanas un biznesa procesus.

Detalizēta pasākuma programma un reģistrēšanās:  https://forms.gle/NtFLhVqLiTvKyJQu5

EDIC Vidzemes kontaktpunkta pārstāve Ieva Kreile norāda: “Ikdienā konsultējot pārtikas ražotājus un kopā ar viņiem analizējot individuālo uzņēmumu digitalizācijas iespējas, secinājām, ka uzņēmējiem būtu lietderīgi pulcēties kopā, lai koncentrēti saņemtu informāciju par digitalizācijas risinājumiem dažādos biznesa procesos. Pasākuma saturā iekļauti izaicinājumi, kas identificēti konsultāciju laikā, kā arī Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas norādītās prioritātes. Visi esam ieinteresēti, lai mūsu uzņēmumi būtu konkurētspējīgi ne tikai nacionālā, bet arī starptautiskā mērogā. Šobrīd konkurence ir milzīga, un uzvarētājs būs tas, kurš spēs ražot efektīvāk par savu konkurentu.”

Pasākuma norise Vidzemē nav nejauša – Vidzemes plānošanas reģions savā stratēģijā līdz 2030. gadam ir izvirzījis pārtikas un dzērienu ražošanu kā prioritāru nozari. Vidzemes reģionā pārtikas ražošanas nozarei izvirzīti stratēģiski mērķi, kas vērsti uz tās konkurētspējas, efektivitātes un ilgtspējīgas attīstības veicināšanu. Šo mērķu sasniegšana ir cieši saistīta ar modernas un inovatīvas tehnoloģijas ieviešanu, kas palīdzēs optimizēt procesus un samazināt negatīvo ietekmi uz vidi.

Semināra noslēgumā dalībniekiem būs iespēja apmeklēt Valmieras tehnikuma pārtikas pārstrādes laboratorijas. Vairāki no reģistrētajiem dalībniekiem – uzņēmējiem jau vienojušies par individuālām konsultācijām ar EDIC Vidzemes kontaktpunkta speciālistiem, lai apspriestu pieejamās atbalsta iespējas risinājumu ieviešanai uzņēmumu digitalizācijas procesā.

Līdz šim EDIC Vidzemes kontaktpunkts ir sasniedzis vairāk nekā 750 uzņēmumus, sniedzot vairāk nekā 500 individuālas konsultācijas un palīdzot virzīt gandrīz 300 pieteikumus tehnoloģisko risinājumu ieviešanai uzņēmumu iekšējo procesu digitalizācijai.

Eiropas Digitālās inovācijas centri (EDIC) tika izveidoti 2021. gadā programmas “Digitālā Eiropa” ietvaros, lai veicinātu Eiropas konkurētspēju, izmantojot digitālās tehnoloģijas. EDIC Vidzemes kontaktpunkts ir vieta, kur uzņēmēji var saņemt konsultācijas par digitalizāciju, aizpildīt digitālā brieduma testu un iegūt digitālās attīstības ceļa karti, lai pretendētu uz valsts atbalsta programmām.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI