Konferences mērķis bija apzināt jaunāko pētījumu rezultātus un apkopot labāko praksi inovatīvu risinājumu izstrādē un ieviešanā robežu drošībā un pārvaldībā, veicinot diskusiju par migrācijas izaicinājumiem un sabiedrības drošību, integrēto robežu pārvaldību, sadarbības lomu robežu drošībā un pārvaldībā, jaunāko tehnoloģiju nozīmi valsts drošībā, tiesībsargājošo iestāžu personāla izglītošanas izaicinājumiem, kā arī par ētiskajiem un psiholoģiskajiem aspektiem robežu drošībā un pārvaldībā.
Konferencē gan klātienē, gan attālināti piedalījās 65 dalībniekiem Polijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Norvēģijas, Moldovas, Ukrainas robežsardzes un policijas izglītības iestāžu vadītāji un pārstāvji, kā arī sadarbības partneri - Iekšlietu ministrijas un tās padotības iestāžu koledžu, Iekšējās drošības akadēmijas un Latvijas Tehniskās universitātes pārstāvji, Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras (turpmāk - Frontex) izpilddirektora vietniece spēju jomā A.Kalnāja, Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas valdes priekšsēdētaja E.Egle, Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra direktors T.Rostoks.
Konferences organizatore Valsts robežsardzes koledžas direktora vietnieces(mācību jautājumos) D.Kupcāne norāda, ka konference par robežu drošības jautājumiem ir kā platforma, kur satiekas dažādu valstu, nozaru un institūciju pētnieki, eksperti un akadēmiskais personāls, kuri apmainās ar labāko praksi, zinātnisko pētījumu atziņām un risinājumiem robežu drošības, integrētās robežu pārvaldības, pārrobežu noziedzības apkarošanas, valsts robežu aizsardzības un izglītības jautājumos.
Savās uzrunās Frontex izpilddirektora vietniece spēju jomā A.Kalnāja, Valsts robežsardzes priekšnieks G.Pujāts un Valsts robežsardzes koledžas direktors M.Petrušins uzsvēra nepieciešamību un svarīgumu ieguldīt tehnoloģijās un inovācijās, kas var palīdzēt uzlabot robežu drošību, proti, modernas uzraudzības sistēmas, bezpilota gaisa kuģi, biometriskās identifikācijas tehnoloģijas un datu analīzes rīki var ievērojami palielināt robežsardzes spēju reaģēt uz draudiem un efektīvi pārvaldīt migrācijas plūsmas. Lai aizsargātu cilvēku dzīvības un drošību, ir būtiski veicināt sadarbību starp valstīm, dalīties ar informāciju un resursiem, kas sekmē terorisma draudu identificēšanu un novēršanu. Klātesošie bija aicināti domāt par ilgtspējīgu pieeju robežu drošībai, respektīvi, ieguldīt ne tikai fiziskajās barjerās un tehnoloģijās, bet arī cilvēkos. Apmācība, piekļuve resursiem un atbalsts robežsargiem ir vitāli svarīgi, lai varētu efektīvi un profesionāli veikt pienākumus un spētu tikt galā ar ikdienas izaicinājumiem.
Konferences pētījumi ir nozīmīgs devums zinātniskās pētniecības attīstīšanā Eiropas līmenī robežu drošības jomā. Tie būs apkopoti un publicēti Iekšējās drošības un civilās aizsardzības zinātniskajā žurnālā: BORDER SECURITY AND MANAGEMENT. Žurnāls pieejams Rēzekne Tehnoloģiju akadēmijas atvērtajā zinātnisko žurnālu datu bāzē: http://journals.rta.lv/index.php/BSM/issue/archive