2024. gadā tiek īstenoti 40 attīstības sadarbības projekti, īpašu uzmanību veltot projektiem Ukrainas atbalstam (15 projekti). Projekti Ukrainā tiek īstenoti ar mērķi palīdzēt pārvarēt kara sekas, veicināt labu pārvaldību un integrāciju ES, kā arī uzņēmējdarbības un lauksaimniecības attīstību. Septiņi projekti tiek īstenoti Uzbekistānā, tostarp labas pārvaldības, dzimumu līdztiesības un lauksaimniecības jomās. Latvija turpina īstenot projektus arī Āfrikas valstīs – Dienvidāfrikā, Ēģiptē, Ganā, Kamerūnā, Namībijā, Ruandā, Zambijā, Zimbabvē – ar īpašu uzsvaru uz sieviešu ekonomiskās līdzdalības un digitālo prasmju attīstības veicināšanu, kā arī uzņēmējdarbības attīstību lauksaimniecības jomā.
Padome pārrunāja atbalstu Ukrainai un iesaisti Ukrainas rekonstrukcijā 2024. gadā. Informāciju sniedza arī Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA), kas pilda Latvijas Attīstības sadarbības aģentūras funkcijas, Ekonomikas ministrija un Satiksmes ministrija, kuras iesaistītas konkrētās Ukrainas rekonstrukcijas aktivitātēs. Ukrainas rekonstrukcijas turpināšanai un paplašināšanai 2024. gada sākumā tika apstiprināts finansējums 5 miljonu eiro apmērā.
CFLA informēja, ka drīzumā plāno noslēgt 2022. gada martā iesākto akreditācijas procesu Eiropas Komisijā (EK), lai kļūtu par pīlāru akreditētu aģentūru. Tas ļaus Latvijas aģentūrai kā galvenajam partnerim uzņemties vadīt EK attīstības sadarbības projektus bez starpniekiem, un aģentūra varēs veicināt Latvijas attīstības sadarbības projektu īstenotāju dalību ārvalstu starptautiskās palīdzības sniedzēju finansētos projektos. Tāpat no 2025. gada attīstības sadarbības projektu īstenotājiem būs pieejams Latvijas attīstības sadarbības zīmols, kas veicinās Latvijas īstenotās attīstības sadarbības atpazīstamību Latvijā un starptautiski.
Informācijai
Attīstības sadarbības politikas konsultatīvā padome ir konsultatīva institūcija, kas izveidota, lai sekmētu Latvijas aktīvu un atbildīgu iesaistīšanos Eiropas Savienības attīstības sadarbības politikas veidošanā un īstenošanā, stiprinātu Latvijas kā divpusējā donora lomu, veicinātu sabiedrības izpratni par attīstības sadarbības mērķiem un politiku un sniegtu atbalstu tās īstenošanā. Saskaņā ar Attīstības sadarbības politikas konsultatīvās padomes nolikumu tajā pārstāvētas publiskās pārvaldes iestādes un pilsoniskās sabiedrības organizācijas.