DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. oktobrī, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

Jaunieši ar augstu motivāciju Liepājas pusē iesaistās pilsoniskās līdzdalības veicināšanā

Ko darīt, lai jaunieši būtu pilsoniski aktīvi? Atbilde – iesaistot jauniešus praktiskās aktivitātēs un uzticēties. Kopš 2022. gada projektā “Jaunieši – nākamie pilsoniskie uzraugi (CIVIC EU)” biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) apmācīja pilsoniskajā uzraudzībā septiņus jauniešus no Liepājas valstspilsētas, Dienvidkurzemes un Dobeles novada. Kopā ar šiem jauniešiem organizējām vizītes par brīvprātīgo darbu Aizputes vidusskolā un Liepājas valsts 1.gimnāzijā, rīkojām jaunatnes dialogu Liepājas jauniešu mājā, apskatot brīvprātīgo darbu kā daļu no pilsoniskās līdzdalības un valsts drošības, kā arī organizējām trīs seminārus par jauniešu labsajūtu un tās ietekmi uz pilsonisko līdzdalību, piesaistot ekspertus no Izglītības un zinātnes ministrijas un Labklājības ministrijas. 

Delna veicina jauniešu pilsonisko līdzdalību un iestājas par jauniešu klātbūtni lēmumu pieņemšanā pašvaldību un nacionālajā līmenī. Skolu vizītēs un semināros kopā izglītojām vairāk nekā 330 jauniešus, pilsoniskās sabiedrības pārstāvjus un par jaunatnes politikas izstrādi un ieviešanu atbildīgos.

Delna secina, ka jauniešu interesi pilsoniskajā uzraudzībā piesaista viņiem tuvi temati, kas skar viņu ikdienu un iespējas to uzlabot. Piemēram, viens no jauniešu izpētes jautājumiem bija Nīcas vidusskolas aktu zāles remontdarbu pārtraukuma iemesli un to ilgstošā neatsākšana, otrs – projekta “Liepāja – Eiropas Kultūras galvaspilsētas 2027” plānotās brīvprātīgo programmas un projekta komandas kvalifikācija. Jaunieši analizēja arī mentālās un psiholoģiskās veselības piedāvātos pakalpojumus jauniešiem Liepājas pilsētā un to, kā pašvaldība par šiem pakalpojumiem komunicē ar pašiem jauniešiem.

Delnas interešu aizstāvības un projektu vadītāja Agnija Birule uzsver: “Jaunieši ar savu augsto motivāciju izpētīt viņiem aktuālās tēmas, par kurām lēmumus pieņem pašvaldība, pierādīja, ka visi izaicinājumi ir pārvarami un, komunicējot ar pašvaldību vai jomas ekspertiem, var ne tikai gūt priekšstatu par to, kā strādā pašvaldība, bet arī iegūt informāciju par interesējošo tēmu. Un pats galvenais – jaunieši labprāt dalās ar iegūtajām zināšanām, nebaidās doties skolu vizītēs un pārrunāt izpētīto ar vienaudžiem un lēmumu pieņēmējiem”.

Projektam noslēdzoties, Delna kopā ar jauniešiem izstrādāja rekomendācijas pilsoniskās līdzdalības veicināšanā. Šajās rekomendācijās atsevišķa sadaļa ir veltīta brīvprātīgajam darbam kā vienam no pilsoniskās līdzdalības veidiem un ko darīt pilsoniskajai sabiedrībai, skolām, valstij un pašvaldībai, lai brīvprātīgā darba nozīme pieaugtu nacionālajā un pašvaldības līmenī.

Delna ir viens no CIVIC EU projekta partneriem un līdzīgas aktivitātes notiek arī citu projekta partneru valstīs: Rumānijā, Grieķijā, Slovēnijā un Itālijā. Vairāk par šo projektu var lasīt Delnas mājaslapā www.delna.lv.  

Projekts tiek īstenots ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu. Par projekta aktivitāšu saturu atbild biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna” un tas ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Izglītības un kultūras izpildaģentūras viedokli. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI