„Man ir liels prieks un gandarījums, ka vairāku gadu garumā izlolotais projekts par radio mērogiem plašu, vizuāli un tehnoloģiski mūsdienīgu un multifunkcionālu studiju ir pabeigts! Rezultāts dabā izskatās vēl skaistāks nekā projektā un pavērs daudz plašākas multimedialitātes iespējas līdztekus kvalitatīvam audio saturam veidot arī estētiskāku video saturu. Es ceru, ka šī studija iedvesmos visus Latvijas Radio 1. programmas raidījumu veidotājus jaunām idejām, savukārt viesiem ļaus justies ērti un radīs vēlmi atgriezties Radiomājā un ētera viļņos arī pēc sarežģītām sarunām,” tā Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne.
Studijas telpas ir pārplānotas un pilnībā rekonstruētas. Telpu plānojums veidots, paplašinot studijas zonu raidījumu veidotājiem un viesiem. Sienu apdarē izmantoti augstvērtīgi akustiskie paneļi, palielinot gan skaņas kvalitāti, gan estētisko atveidi. Studija aprīkota ar sešām robotkamerām, videosignāla apstrādes tehnoloģisko nodrošinājumu un lielizmēra iekštelpu informatīvo displeju vairāk nekā 6 kvadrātmetru platībā, nodrošinot nepieciešamo funkcionalitāti arī kvalitatīva video satura veidošanai, piemēram, raidījumam “Krustpunktā”, kas ik darba dienu skatāms arī LTV1.
Apmēram 70% no jaunās studijas kopējām izmaksām izlietoti audio un video aprīkojuma iegādei, savukārt atlikusī daļa izlietota studijas un režijas telpu rekonstrukcijai, apdares, akustisko paneļu u.c. vajadzībām. Latvijas Radio tehnoloģiju direktors Artis Cers norāda: “Latvijas Radio 1 mājas jeb 3.studija ir modernākā un mūsdienīgākā studija Radiomājā, kura nodrošina šodienas tehnoloģiskās attīstības sasniegumu realizāciju dzīvē ”.
Atbilstoši uzņēmuma vidēja termiņa darbības stratēģijai, Latvijas Radio pēdējo gadu laikā mērķtiecīgi veicis tehnoloģiju nomaiņu un studiju rekonstrukcijas, lai sakārtotu infrastruktūru atbilstoši mūsdienīga medija standartiem. Latvijas Radio pēdējos trīs gados kapitālieguldījumos investēti teju 3 miljoni eiro, no kuriem divas trešdaļas ieguldītas tehnoloģiju atjaunošanā un attīstībā, bet viena trešdaļa ēkas restaurācijā un remontdarbos.
Rūpīgi plānojot investīcijas, kopš 2019. gada aktīvi norit Latvijas Radio tehnoloģiju modernizācija. Ir izveidots mūsdienīgs Signālu vadības centrs, uzbūvēta tiešā ētera multimediālas funkcionalitātes studija Latvijas Radio 4 – Doma laukums programmai, atjaunota 8. ierakstu studija, kā arī Latvijas Radio 2 un Latvijas Radio 3 – Klasika studijas, līdztekus veikta 1. skaņu ierakstu režijas tehnoloģiskā aprīkojuma nomaiņa.
Līdz šī gada beigām plānots atjaunot arī Latvijas Radio 5 tehnoloģisko aprīkojumu. Līdz ar to būs noslēdzies apjomīgs Latvijas Radio studiju rekonstrukciju posms, kas iepriekšējās desmitgadēs ierobežoto resursu dēļ bija tehnoloģiski un morāli novecojušas.
Nākamā perioda prioritāte ir Latvijas Radio 1. skaņu ierakstu studijas rekonstrukcijas projektēšana un īstenošana, lai Latvijas Radio arī turpmāk spētu nodrošināt augstākās kvalitātes koncertierakstus, kino skaņu celiņu ierakstus un realizēt pasaules un Latvijas mēroga populārās, klasiskās un rokmūzikas ierakstus.
Par Latvijas Radio
Latvijas Radio kanālu grupa ar 34,77% radio klausīšanās laika daļu ir tirgus līderis Latvijā, liecina Kantar TNS jaunākie auditorijas dati par periodu no 2023. gada decembra līdz 2024. gada maijam. Latvijas Radio programmas klausās vairāk nekā 706,66 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Šobrīd Latvijas Radio ir lielākais programmu producents Latvijā. Radio veido piecas programmas: Latvijas Radio 1 (trešais klausītākais kanāls Latvijā), Latvijas Radio 2 (visklausītākā radio stacija Latvijā), Latvijas Radio 3 – Klasika (vienīgais klasiskās mūzikas kanāls Latvijā), Latvijas Radio 4 – Doma laukums (kanāls mazākumtautību valodās), jauniešu multimediālā platforma Latvijas Radio 5. Latvijas Radio podkāstu straumēšanas vietnēs piedāvā vairāk nekā 185 dažādus raidījumus, kas pielāgoti raidierakstu formātam. Tāpat pieejami vairāki oriģinālpodkāsti, kas primāri veidoti digitālajai audio videi. Ik mēnesi Latvijas Radio paplašina piedāvātā satura apjomu podkāstu straumēšanas vietnēs. Latvijas Radio saturu iespējams klausīties arī Latvijas Radio mobilajās lietotnēs.