DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Latvijas Pasts velta pastmarku Jāzepam Grosvaldam  

Publicitātes attēls

Latvijas Pasts 2024. gada 14. jūnijā izdod jaunu pastmarku bloku sērijā Izcilie latviešu mākslinieki – jaunais izdevums veltīts gleznotājam Jāzepam Grosvaldam (1891–1920). Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 14. jūnijā Elizabetes ielas pasta nodaļā, Elizabetes ielā 41/43, Rīgā, no plkst. 9.00 līdz 18.00. 

Pastmarku bloks izdots 7000 eksemplāru tirāžā, savukārt aploksne – 500. Katras pastmarkas nominālvērtība ir 1,65 eiro, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu Latvijas teritorijā.  

Filatēlijas izdevumu dizaina autore ir māksliniece Lilija Dinere, kura pastmarku bloka un aploksnes vizuālajā noformējumā izmantojusi reprodukcijas no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājumā esošajiem Jāzepa Grosvalda darbiem: “Latviešu kareivji Rīgas ielā” (1919 ), “Sieviete ar vēdekli” (1914), “Dāmas restorānā” (1913-1914), "Kurzemes bēgļi Rīgas stacijā" (1915), "Varavīksne (Dzimtenes skats)" (1917), kā arī Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas Misiņa bibliotēkas materiālus. 

Latviešu mākslinieks Jāzeps Grosvalds (1891–1920) bija daudzpusīga, izcili talantīga personība, par kuru iespējams sacīt, ka būtībā visas viņa darbības uzskatāmas par mākslas faktu – ne tikai paši mākslas darbi, bet arī vēstules, dienasgrāmatas, krāšņi pašdarināti žurnāli, pat modernais ģērbšanās stils. Dzimis un audzis Rīgā, daudz ceļojis pa Eiropu un apmeties uz dzīvi Parīzē, no kuras atgriezties piespieda Pirmais pasaules karš. Tas arī noteica iepazīšanos ar citiem jaunajiem latviešu māksliniekiem, kurus viņam bija iespēja izglītot par jaunākajām tendencēm, kļūstot par klasiskā modernisma ievadītāju latviešu mākslā.  

Pastmarku sērija Izcilie latviešu mākslinieki tiek izdota kopš 2016. gada – šajā laikā emitēti astoņiem dažādiem latviešu māksliniekiem veltīti pastmarku bloki: Janim Rozentālam (2016), Jānim Tīdemanim (2017), Ansim Cīrulim (2018), Johanam Valteram (2019), Gustavam Klucim (2020), Jānim Pauļukam (2021), Hildai Vīkai (2022) un Kārlim Padegam (2023). 

Jauno pastmarku bloku sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/ 

Nākamais filatēlijas izdevums plānots 5. jūlijā. 

Latvijas Pasta izdotie filatēlijas darbi augsti vērtēti gan klientu vidū, gan filatēlijas kolekcionāru un ekspertu lokā. Filatēlijas materiālu kolekcionāru starptautiskās apvienības atbilstoši stingri regulētiem standartiem Latvijas Pasta izdotās pastmarkas novērtējušas kā līdzvērtīgas lielāko pasaules valstu izdotajiem filatēlijas izdevumiem un tās regulāri tiek iekļautas gan pasaulē atpazīstamos filatēlijas izdevumu katalogos, gan prestižu kolekcionāru kolekcijās.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI