DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Starptautiskajai sabiedrībai jādara viss iespējamais, lai Ukraina pēc iespējas ātrāk uzvarētu karā

Atbalsts Ukrainai ir un paliek Latvijas prioritāte, un palīdzība Ukrainas atjaunošanai ir izšķirošs elements tās cīņā par uzvaru karā. Vienlaikus jāņem vērā, ka pašreizējais steidzamais atbalsts Ukrainas rekonstrukcijai noteiks tālāko šīs valsts atjaunošanas gaitu. Līdz ar to ir svarīgi neatdalīt neatliekamo vajadzību nodrošināšanu no ilgtermiņa Ukrainas atjaunošanas mērķiem, Latvijas ekonomikas ministrs Viktors Valainis atzina uzrunā Berlīnē notiekošajā starptautiskajā augsta līmeņa konferencē “Ukrainas rekonstrukcija 2024”, paužot Latvijas nacionālo nostāju.

V. Valainis konferences dalībniekus informēja par Latvijas līdz šim kopumā sniegto atbalstu Ukrainai, norādot, ka ik gadu tas sasniedz ap 1% no valsts iekšzemes kopprodukta, ja summē gan valdības, gan sabiedrības un gan militāro, gan nemilitāro atbalstu. Kopš kara sākuma Latvija ir uzņēmusi vairāk nekā 55 000 Ukrainas bēgļu. Latvijas ekonomikas ministrs akcentēja šī brīža īpašo Ukrainas nepieciešamību pēc materiāli tehniskā atbalsta enerģētikas infrastruktūras uzturēšanā, pret kuru nemitīgi tiek vērsti Krievijas triecieni, aicinot citas valstis palielināt savu ieguldījumu šajā sektorā.

V. Valainis arī aicināja valstu, uzņēmumu un organizāciju līderus palūkoties uz Ukrainas atjaunošanas procesu ilgtermiņa aspektā, kad karš būs beidzies. “Tajā brīdī Ukraina kļūs par vienu no lielākajiem būvlaukumiem pasaulē, tādēļ ir ļoti svarīgi, ka tiek organizēti tādi pasākumi kā šī Ukrainas rekonstrukcijas konference, kas mums nodrošina iespēju dalīties pieredzē un labāk sagatavoties nākotnes izaicinājumiem”.

“Ukrainas sabiedrība ir pierādījusi, ka tā ir apņēmības pilna un izturīga, un pats mazākais, ko civilizētā pasaule var darīt, ir turpināt būt kopā ar Ukrainu un nodrošināt to ar visiem iespējamajiem līdzekļiem kara pabeigšanai ar uzvaru, cik ātri vien iespējams”, uzsvēra Latvijas ekonomikas ministrs.

Ikgadējās Ukrainas rekonstrukcijai veltītās konferences mērķis ir starptautiskā nemilitārā, finanšu un politiskā atbalsta Ukrainai mobilizēšana, kas vērsts uz Ukrainas atjaunošanu, iekšējām reformām, modernizāciju, kā arī integrāciju Eiropas Savienībā. Konferencē piedalās daudzu Rietumvalstu valdību un reģionu vadītāji un pārstāvji, nevalstisko organizāciju un finanšu institūciju un uzņēmumu vadītāji, kā arī plaša Ukrainas delegācija ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski priekšgalā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI