DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

“Delna” uzraudzīs Rīgas pašvaldības ielu uzturēšanas iepirkuma norisi  

Biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna” (“Delna”) sadarbosies ar Rīgas pašvaldību, lai iepirkuma “Transporta būvju ikdienas uzturēšana no 2024. gada līdz 2029. gadam Rīgā” laikā nodrošinātu tā procesa uzraudzību. 

Pašvaldība ar ’’Delnu’’ noslēgusi sadarbības līgumu, kura mērķis ir veicināt labu pārvaldību, atklātību, iesaisti un sabiedrības informētību par iepirkuma norisi un īstenošanu.  

Līguma izpilde tiek saistīta ar integritātes paktu, kur galvenie nosacījumi ir korupcijas nepieļaušana, interešu konflikta novēršana, brīvas un godīgas konkurences, biznesa prakses ievērošana, caurskatāmība. 

Sadarbības līgums ar ’’Delnu’’ stājas spēkā no šī gada 10. jūnija un ilgs līdz brīdim, kad ielu uzturēšanas iepirkuma gaitā tiks noskaidrots konkursa uzvarētājs un tiks parakstīts līgums. 

Jau vēstīts, ka šā gada aprīlī Rīgas pašvaldība izsludināja atklātu konkursu  “Transporta būvju ikdienas uzturēšana no 2024.gada līdz 2029.gadam, Rīgā”. Vērienīgais iepirkums tiek organizēts četrās lotēs un par katru no tām plānots slēgt atsevišķu iepirkuma līgumu, tādējādi līgumslēgšanas tiesības katrā lotē piešķirot pretendentam, kas atbilst kvalifikācijas prasībām un piedāvā saimnieciski visizdevīgāko piedāvājumu. Saimnieciski visizdevīgāko piedāvājumu noteiks, ņemot vērā zemāko vērtēto cenu.  

Pašvaldība uzsver, ka konkurences paplašināšanai pretendenti piedāvājumu varēja iesniegt tikai uz divām lotēm un līguma slēgšanas tiesības varēs piešķirt ne vairāk kā par divām lotēm. Paredzams, ka maksimālā kopējā līgumcena visām četrām lotēm ir 210 miljoni eiro bez PVN. Tāpat būtiski samazināti pieredzes apliecināšanai prasītie darbu apjomi, savukārt attiecībā uz ielu uzturēšanas darbiem, tiek prasīts vairāk speciālistu. 

Līgumu plānots slēgt uz pieciem gadiem, ņemot vērā, ka iepirkuma priekšmets ir ļoti apjomīgs (gan darba, gan cenas ziņā). Šāds līguma slēgšanas periods izvēlēts, racionāli vērtējot gan darba un laika plānošanu piegādātāja pusē, gan no pašvaldības resursa viedokļa. 

Patlaban uzturēšanas darbus veic "Daugavas labā krasta izturētājs" un "Daugavas kreisā krasta uzturētājs”. 

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI