DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

Bezemisiju autobusu iegādei pieteikušās 11 pašvaldības 

Publicitātes attēls

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) atklātā projektu atlasē, kur pašvaldības varēja pieteikties Eiropas Savienības (ES) fondu finansējumam bezemisiju transportlīdzekļu iegādei, ir saņēmusi 11 projektu iesniegumus. Tajos  plānoti Taisnīgas pārkārtošanās fonda (TPF) finansējuma ieguldījumi 6,16 miljonu eiro apmērā.  

Aktīvākās bijušas Vidzemes un Latgales statistiskajos reģionos ietilpstošās pašvaldības – no katra reģiona saņemti 4 projektu iesniegumi; Kurzemes reģionā finansējumam pieteikušās 2 pašvaldības, savukārt Zemgalē – 1.  

Iesniegtajos projektos tiek plānots iegādāties 30 elektrotransporta līdzekļus, kas gada laikā pārvadātu vairāk nekā 174 000 pasažierus, kā arī izbūvēt elektroautobusu uzlādes infrastruktūru un iegādāties mobilās uzlādes iekārtas.  

Kā ziņots iepriekš, TPF atbalsts paredzēts transportlīdzekļu iegādei, ar ko nodrošināt izglītojamo nokļūšanu izglītības iestādēs, sociālo pakalpojumu vai sociālās aprūpes klientu vai darbinieku nogādāšanu pakalpojuma sniegšanas vai saņemšanas vietā. Tāpat tādu transportlīdzekļu iegādei, ar kuriem nodrošināt  pašvaldības kultūras darbinieku vai amatiermākslas kolektīvu nokļūšanu uz kultūras pasākumu norises vietām. Vēl paredzēts atbalstīt arī veselības aprūpes pakalpojuma pieejamību, organizējot pacientu nokļūšanu ārstniecības iestādē, ja esošā sabiedriskā transporta sistēma nav tam piemērota. 

Projektu iesniegumus CFLA pieņēma no š.g. 29. februāra līdz 29. maijam. Projektu atlases dokumentācija publicēta cfla.gov.lv; pēc iesniegumu izvērtēšanas tur tiks publicēta informācija arī par apstiprinātajiem projektiem.  

Ņemot vērā, ka šajā programmā pieejamais finansējums – 19,8 miljoni eiro no TPF - pārsniedz projektu iesniegumos plānoto, tas ir pietiekams visu iesniegto projektu apstiprināšanai, ja tie atbildīs nosacījumiem.  

ES fondu atbalsts paredzēts VARAM izstrādātā ES kohēzijas politikas programmas 2021.–2027. gadam 6.1.1. specifiskā atbalsta mērķa "Pārejas uz klimatneitralitāti radīto ekonomisko, sociālo un vides seku mazināšana visvairāk skartajos reģionos" 6.1.1.6. pasākuma "Bezemisiju transportlīdzekļu izmantošanas veicināšana pašvaldībās" ietvaros. 

Informācija par visām projektu atlasēm pieejama CFLA tīmekļvietnes sadaļā “Projektu atlases”.  

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI