DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Konkurences padome atļauj AS “VIRŠI-A” paplašināšanos Rīgā

Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu atļaut uzņēmumam AS “VIRŠI-A” iegūt izšķirošu ietekmi pār SIA “RONEK” piederošo degvielas uzpildes staciju Rīgā, Valdeķu ielā 35. KP nekonstatēja būtisku kaitējumu konkurencei, tāpēc lēma par darījuma atļaušanu.

AS “VIRŠI-A” un tās saistīto uzņēmumu darbība ir saistīta ar degvielas vairumtirdzniecību un mazumtirdzniecību, autogāzes jeb LPG mazumtirdzniecību, saspiestās dabasgāzes jeb CNG mazumtirdzniecību, pārtikas, saimniecības preču un auto piederumu mazumtirdzniecību, sava nekustamā īpašuma iznomāšanu, degvielas transportēšanas pakalpojuma sniegšanu un elektroenerģijas tirdzniecību. Savukārt SIA “RONEK” veic sava vai nomāta nekustamā īpašuma izīrēšanu un pārvaldīšanu, un SIA “RONEK” īpašumā esošajā Valdeķu DUS tiek veikta degvielas mazumtirdzniecība.

KP norāda, ka balstoties uz ziņojumā sniegto informāciju, apvienošanās dalībnieku darbība Latvijas teritorijā pārklājas degvielas mazumtirdzniecībā degvielas uzpildes stacijas Valdeķu ielā 35, Rīgā tuvākajā apkārtnē, vērtējot konkurences apstākļus 5 - 10 minūšu brauciena izohrona ietvaros.

Izvērtējot uzņēmumu sniegto un KP rīcībā esošo informāciju. KP secina, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis augstāk minētajos tirgos Latvijā, tāpēc apvienošanās darījums ir atļaujams.

Lai nepieļautu būtisku konkurences samazināšanos uzņēmumu apvienošanās rezultātā, apvienošanās darījumiem, kas atbilst Konkurences likumā noteiktajiem kritērijiem, nepieciešama Konkurences padomes atļauja. Tādējādi Konkurences padome nodrošina valstisku kontroli pār tirgu koncentrēšanos, lai neveidojas tādas strukturālas izmaiņas, kuru rezultātā patērētājiem ilgtermiņā tiek ierobežotas izvēles iespējas vai preces un pakalpojumi jāiegādājas par nekonkurētspējīgu cenu. Plašāka informācija par apvienošanās kontroli Latvijā pieejama Konkurences padomes tīmekļvietnes sadaļā “Tirgus dalībnieku apvienošanās”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI