DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Veselības ministrs apmeklē Dobeles publisko veselības pakalpojumu sniedzējus

Veselības ministrs Hosams Abu Meri ceturtdien reģionālo vizīšu ietvaros apmeklēja Dobeles veselības pakalpojumu sniedzējus: SIA “Dobeles un apkārtnes slimnīcu” un Dobelē strādājošo ģimenes ārsti Inesi Sarbantoviču.

 SIA “Dobeles un apkārtnes slimnīcu” ir 3. līmeņa slimnīca, nodrošinot diennakts sekundāro neatliekamo medicīnisko palīdzību un pacientu observāciju uzņemšanas nodaļā. Ministrs iepazina Dobeles slimnīcas darbību, apskatīja telpas un medicīniskās iekārtas, tikās ar slimnīcas valdes priekšsēdētāju Leonu Zariņu, darbiniekiem un pašvaldības pārstāvjiem. Slimnīcas kapitāldaļu turētāja ir Dobeles novada pašvaldība.

Slimnīcas vadība informēja, ka darba dienās slimnīcas telpās sekundāro ambulatoro medicīnisko palīdzību sniedz astoņi dažādu specialitāšu ārsti (ginekologs-dzemdību speciālists, ķirurgs-traumatologs, oftalmologs, otolaringologs, onkologs, ftiziopneimonologs, kardiologs, neirologs). Tiek nodrošināti diagnostiskie izmeklējumi – slimnīcā ir klīniski-bioķīmiskā laboratorija, radioloģijas nodaļa, endoskopijas kabinets, tiek veikti sirds un asinsvadu funkcionālie izmeklējumi. Ir iespēja ārstēties dienas stacionāros, kas izveidoti pie ambulatorās un stacionārās daļas. Pacientiem pēc insulta ir iespēja par valsts apmaksātajiem līdzekļiem saņemt sertificēta fizioterapeita aprūpi mājās.

Hosams Abu Meri uzsvēra nozīmīgo pašvaldību lomu un nepieciešamo iesaisti slimnīcu tīkla sakārtošanas ietvaros. Saglabājot esošo slimnīcu tīklu, Veselības ministrija šobrīd vērtē turpmāku medicīnisko profilu nodrošināšanu slimnīcās, analizējot slimnīcu rādītājus, kā arī vērtējot pakalpojumu pieejamību reģionā. Jau šogad papildu finansējums tiek novirzīts slimnīcu Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas nodaļām.  Visi pasākumi vērsti uz ārstniecības procesu kvalitātes pārraudzību un efektīvu slimnīcu tīkla pārvaldību, ko nosaka gan pieejamie finanšu, gan cilvēkresursi nozarei, uzsvēra ministrs.

Ministrs tikās arī ar Dobeles pilsētā strādājošo ģimenes ārsti Inesi Sarbantoviču un apskatīja viņas ģimenes ārsta praksi. Pārrunāja tikko valdībā atbalstītā primārās veselības aprūpes stiprināšanas plāna nozīmi un gaidāmo Nacionālais veselības dienesta, VM un pašvaldību darbu, lai izveidotu precīzu ģimenes ārstu prakšu kartējumu. Darba grupā izstrādāts arī optimālais ģimenes ārsta prakses modelis, uz ko notiks virzība turpmākajos gados. Tas paredz stiprināt prakses un paplašināt veselības aprūpes pakalpojumu klāstu praksē.

Veselības ministrs dodas reģionālajās vizītēs, lai klātienē tiktos ar ārstniecības iestāšu vadību un speciālistiem, informētu par aktualitātēm nozarē un plānotajām izmaiņām, kas vērstas gan uz kvalitātes nodrošināšanu, gan efektīvu resursu pārvaldību.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI