DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. maijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts aizsardzība

VDD rosina sākt kriminālvajāšanu pret personu par spiegošanu Krievijas labā

Valsts drošības dienests (VDD) šā gada 10. maijā ir rosinājis prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret Krievijas pilsoni par spiegošanu Krievijas specdienesta labā un par munīcijas un sprāgstvielu glabāšanas noteikumu pārkāpšanu.

Kriminālprocess pret šo personu tika sākts 2023. gada 18. decembrī, inkriminējot Krimināllikuma 85. panta pirmajā daļā minēto noziegumu. Proti, par neizpaužamu ziņu un citu ziņu nelikumīgu vākšanu un nodošanu ārvalsts izlūkdienestam tā uzdevumā. Konkrēto personu VDD aizturēja pagājušā gada 20. decembrī un veica kriminālprocesuālās darbības piecos ar šo personu saistītos objektos Rīgā un tās apkārtnē.

VDD izmeklēšanas gaitā konstatēja, ka minētā persona Krievijas specdienesta uzdevumā ieguva un tam nodeva informāciju par Latvijas valsts politiskajiem procesiem, kā arī kritiskās infrastruktūras un militārajiem objektiem. VDD vērtējumā šāda veida informācija Krievijas specdienestiem ir noderīga gan izlūkošanas mērķu sasniegšanai, gan pret objektiem Latvijā vērstu kaitniecisko darbību plānošanai un īstenošanai.

Tāpat izmeklēšanas laikā, veicot kriminālprocesuālās darbības ar personu saistītā objektā, tika iegūti pierādījumi, ka persona bez attiecīgas atļaujas glabāja munīciju un sprāgstvielas. Ņemot vērā minētos apstākļus, VDD ir rosinājis prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret šo personu arī par tāda noziedzīgu nodarījuma izdarīšanu, par ko paredzēta atbildība Krimināllikuma 233. panta otrajā daļā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI