DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. maijā, 2024
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Jau 20 gadus NVA EURES konsultanti sniedz atbalstu Eiropas darba mobilitātes jautājumos

Šī gada maijā apritēja 20 gadi kopš Latvija pievienojās Eiropas Savienībai (ES), bet Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) iestājās Eiropas nodarbinātības dienestu tīklā EURES, piedāvājot pakalpojumus darbaspēka brīvas kustības veicināšanā Eiropas vienotajā darba tirgū. EURES ir Eiropas valstu nodarbinātības dienestu un to partneru tīkls, kas darbojas 27 ES dalībvalstīs, kā arī Šveicē, Islandē, Lihtenšteinā un Norvēģijā. EURES galvenais uzdevums ir sniegt atbalstu darba ņēmējiem un darba devējiem, kuri vēlas izmantot Eiropas darbaspēka mobilitātes iespējas.

 

2024. gada 23. maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā no plkst. 10.00 līdz 17.00 norisināsies Labklājības ministrijas, Eiropas Darba iestāde, Nodarbinātības valsts aģentūras un EURES  rīkotā starptautiskā konference “Eiropas Savienības 2004. gada paplašināšanās 20. gadadiena. Darba ņēmēju pārvietošanās brīvība un EURES tīkls – Baltijas valstu perspektīva”. Latvijas un ārvalstu amatpersonas un eksperti konferencē apspriedīs EURES pakalpojumu ieguldījumu darbaspēka mobilitātes un izaugsmes veicināšanā Baltijas valstīs un Eiropā, atskatīsies uz EURES tīkla 20 gadu ilgo darbību Baltijas valstīs.

"Jau 20 gadus NVA EURES konsultanti Latvijā piedāvā daudzu un dažādu pakalpojumu un aktivitāšu klāstu, lai darba meklētājiem un darba devējiem palīdzētu orientēties Eiropas darba tirgū un efektīvi izmantot Eiropas vienotā darba tirgus iespējas un priekšrocības. EURES tīkls ir ļoti nozīmīgs resurss, kas gan darba ņēmējiem, gan darba devējiem nodrošina atbalstu un piekļuvi tām plašajām iespējām, ko pavēra Latvijas pievienošanās Eiropas vienotajam darba tirgum. Īpaši jāuzsver mūsu EURES konsultantu ieguldījums remigrācijas veicināšanā, Latvijas valsts piederīgajiem ārvalstīs piedāvājot daudzveidīgu informatīvo atbalstu, kas nepieciešams, lai viņi varētu atgriezties un veiksmīgi iekļauties Latvijas sabiedrībā un darba tirgū," norāda NVA direktore Evita Simsone.

20 gadu laikā NVA EURES konsultanti darba devējiem, darba meklētājiem, remigrantiem un citiem interesentiem sniedza vairāk nekā 220 tūkstošus konsultāciju par Eiropas darba tirgus, darba mobilitātes, droša darba, kā arī remigrācijas atbalsta un darba spēka piesaistes jautājumiem. NVA EURES konsultanti rīko starptautiskos darba gadatirgus “Darbs un karjera Latvijā”, organizē tiešsaistes seminārus “Drošs darbs Eiropā” un "Gribu atgriezties Latvijā! Ar ko sākt?", veido tiešsaistes raidījumus “Droša darba ceļvedis Eiropā” un “Esi informēts, atgriežoties Latvijā”, rīko informatīvos pasākumus darba devējiem un darba meklētājiem valsts reģionos, piedalās Latvijas valsts piederīgo informēšanas pasākumos ārvalstīs, savukārt darba piektdienās ikviens interesents, izmantojot Eiropas darba mobilitātes portāla tiešsaiste tērzēšanas (čata) rīku, var saņemt NVA EURES konsultantu atbildes uz jautājumiem par darba iespējām, darba un dzīves apstākļiem Latvijā un citās Eiropas valstīs, sociālās drošības un starpvalstu nodokļu jautājumiem.

EURES konsultantu atbalsts darba meklētājiem:

  • Konsultācijas par darba un dzīves apstākļiem Eiropā: EURES konsultanti sniedz informāciju par droša darba iespējām, dzīves apstākļiem, sociālo aizsardzību un citiem būtiskiem jautājumiem Eiropas valstīs.
  • Atbalsts remigrantiem: EURES konsultanti sniedz informāciju par procedūrām un atbalstu, kas nepieciešams, lai veiksmīgi atgrieztos Latvijā pēc darba pieredzes citā Eiropas valstī.
  • Individuālās konsultācijas: EURES konsultanti piedāvā individuālas konsultācijas, lai palīdzētu darba meklētājiem izvēlēties piemērotāko darba vietu un pielāgoties jaunajai darba videi.

EURES konsultantu atbalsts darba devējiem:

  • Darbinieku piesaiste no citām ES valstīm: EURES konsultanti palīdz darba devējiem piesaistīt kvalificētus darbiniekus no citām Eiropas valstīm, nodrošinot piekļuvi plašam darbaspēka resursam.
  • Informācija un konsultācijas: EURES konsultanti sniedz nepieciešamo informāciju par darbinieku piesaistes procedūrām, tiesiskajiem jautājumiem un praktiskiem aspektiem, lai nodrošinātu veiksmīgu darbinieku integrāciju.
  • Atbalsts atlases procesā: EURES konsultanti palīdz organizēt atlases pasākumus un starptautiskās darba intervijas, nodrošinot darba devējiem pieeju kvalificētiem kandidātiem.

NVA EURES konsultantu atbalsts pieejams ikvienam!

Tīmekļvietne: www.nva.gov.lv/eures

E-pasts: eures@nva.gov.lv

Facebook: www.facebook.com/eureslatvia/

Linkedin: www.linkedin.com/company/eures-latvia

Piektdienās no 13.00 līdz 15.00 EURES čats: https://eures.europa.eu/eures-services/chat-eures-advisers_en   

Piesakieties EURES konsultācijām Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapā, aizpildot pieteikuma anketu sadaļā “Darba iespējas Eiropā - EURES”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI