DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. maijā, 2024
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Jaunās ielu nosaukumu zīmes izsniegtas 73% adrešu; pašvaldība atgādina par pienākumu zīmes nomainīt

Jaunās ielu nosaukumu zīmes pašvaldība ir izsniegusi jau 73% adrešu un, sākot ar 3. jūniju, tās Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centrā, Daugavpils ielā 31 varēs saņemt arī Latgales ielā esošo ēku īpašnieki un apsaimniekotāji. Pašvaldība atgādina, ka jaunās zīmes pie ēkām jāuzstāda vienas nedēļas laikā pēc to saņemšanas.

"Jauno ielu nosaukumu zīmju uzstādīšana rit pilnā sparā, bet vēl joprojām ir ēku īpašnieki un namu apsaimniekotāji, kas nav izņēmuši un nomainījuši ielu nosaukumu plāksnes. Jānorāda, ka ielu plāksnīšu nomaiņai saudzēšanas periods beigsies līdz ar šā gada maija beigām, savukārt plāksnītes Latgales ielai vēl tiek gatavotas un dalītas. Rīgas pašvaldība turpina stiprināt nacionālas pilsētas vārdu arī pilsētvidē, tāpēc katra ēkas īpašnieka pienākums ir cienīt šīs vērtības un pēc plāksnīšu saņemšanas tās nomainīt", Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks.

Jaunās ielu nosaukumu un adrešu zīmes jau no marta beigām tiek izsniegtas Emīlijas Benjamiņas un Lastādijas ielu adresēm, bet no aprīļa vidus tās tiek izsniegtas Jāņa Klīdzēja, Kārļa Mīlenbaha, Vilhelma Purvīša, Viļa Plūdoņa, Valērijas Seiles un Augusta Spariņa ielās esošo ēku īpašniekiem un apsaimniekotājiem. Kopumā iedzīvotāji ir izņēmuši zīmes 73% adrešu, kas atrodas šajās ielās.

Sākot ar 3. jūniju, ielu nosaukumu zīmes tiks izsniegtas Latgales ielā esošajām adresēm. Šo zīmju izgatavošana bija īpaši laikietilpīga, jo tā ir otra garākā iela Rīgā, kur kopumā ir 575 adreses. Nelielu daļu no zīmēm ar Latgales ielas nosaukumu pašvaldība izgatavoja tajā brīdī spēkā esošā līguma ietvaros un izsniedza tās bērnudārzu, skolu un citu sabiedrisko ēku pārvaldniekiem. Savukārt, lai izgatavotu zīmes pārējām ēkām un norāžu stabiem, bija jāorganizē papildu iepirkums. Līgums par zīmju izgatavošanu noslēgts ar SIA “Darba spars” un tās pašvaldība saņems maija beigās. Saņemot zīmes ar Latgales ielas nosaukumu, pašvaldība tās nogādās SIA “Rīgas namu pārvaldniekam”, kas apsaimnieko 116 Latgales ielā esošās ēkas.  Arī zīmju nomaiņa uz pilsētvidē esošajiem norāžu stabiem tiks uzsākta maija beigās.

Lai zīmju izsniegšanas process noritētu raitāk, pašvaldība ar lielākajiem apsaimniekotājiem un ēku īpašniekiem sazinājās individuāli, kā arī vairākkārt speciālisti ir devušies uz objektiem klātienē, lai jaunās zīmes izsniegtu personīgi. Iespēju robežās pašvaldība sazinās ar ēku īpašniekiem, bet ir gadījumi, kad to nevar izdarīt, jo īpašnieki ir ārzemnieki vai pašvaldībai nav pieejama īpašnieku kontaktinformācija. Ņemot vērā, ka līdz šim tik apjomīgs ielu nosaukumu zīmju nomaiņas process nav bijis, pašvaldība prognozē, ka jauno zīmju izsniegšana un nomaiņa turpināsies visu vasaru.

Lai saņemtu jaunās zīmes, ēku īpašnieki un apsaimniekotāji aicināti vērsties Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centrā Daugavpils ielā 31, Rīgā, vismaz vienu dienu iepriekš piesakot savu vizīti, zvanot pa tālruni 80000800, lai centra darbinieki var savlaicīgi rezervēt laiku un sagatavot konkrētajam īpašumam paredzētās zīmes. Ja ēkas īpašnieks nevar personīgi atnākt un saņemt jaunās zīmes, tad tās var saņemt arī personas, kas dzīvo, vai kurām konkrētajā ēkā pieder īpašums. Uzrādot personas apliecinošu dokumentu un parakstot apliecinājumu par zīmju saņemšanu, persona uzņemsies pilnu atbildību un pienākumu zīmi uz ēkas nomainīt. Īpašuma tiesību apliecinošs dokuments nav jāuzrāda. 

Saskaņā ar Rīgas domes saistošajiem noteikumiem Nr. 62 “Par ielu un laukumu nosaukuma zīmju, ēku, telpu grupu numura zīmju un virziena rādītāju uz infrastruktūras, kultūras vai tūrisma objektiem izvietošanas kārtību Rīgas pilsētā” pēc jaunās zīmes saņemšanas personai tā jāizvieto vienas nedēļas laikā. Sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policiju kontroli par zīmju nomaiņu pašvaldība sāks jūnijā, kad tās būs saņēmuši arī Latgales ielā esošo ēku īpašnieki un apsaimniekotāji.

Vairāk informācijas par jauno ielu nosaukumu un adrešu zīmju saņemšanu un izvietošanu pieejama pašvaldības mājas lapā riga.lv: https://www.riga.lv/lv/jaunie-ielu-nosaukumi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI