DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Rēzeknē mopēda vadītājs 2,33 promiļu reibumā bēg no likumsargiem un tiek pie astoņiem administratīvajiem pārkāpuma procesiem

Sestdien, 18. maijā, Rēzeknē Valsts policijas darbinieki, patrulējot ar dienesta automašīnu, pamanīja kādu mopēdu, kurš piedalījās ceļu satiksmē bez aizsargķiveres un valsts reģistrācijas numura zīmes. Likumsargi izteica vairākkārtēju prasību apturēt transportlīdzekli, taču mopēda vadītājs uzsāka bēgšanu. Bēgšana noslēdzas ar mopēda vadītāja kritienu un aizturēšanu. Transportlīdzekļa vadītājs pie stūres bija sēdies 2,33 promiļu stiprā alkohola reibumā. Neskaitot bēgšanu un braukšanu alkohola reibumā, vīrietis pārkāpa virkni citus ceļu satiksmes noteikumus – uzsākti astoņi administratīvā pārkāpuma procesi.

18. maijā ap pulksten 18.00 Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirkņa reaģēšanas nodaļas 1. grupas darbinieki, veicot ikdienas satiksmes uzraudzību Rēzeknē, fiksēja kādu mopēda “ZNEN ZN125T-E5” vadītāju, kurš pārvietojās bez aizsargķiveres un valsts reģistrācijas numura zīmes. Likumsargi aicināja vadītāju apturēt transportlīdzekli, taču mopēda vadītājs uzsāka bēgšanu. Tomēr pārkāpējam nekur tālu neizdevās aizbēgt, jo jau pēc dažiem pagriezieniem vadītājs zaudēja kontroli pār transportlīdzekli un tas apgāzās. Turpat arī Valsts policija aizturēja personu un noskaidroja, ka no likumsargiem bēga kāds 1984. gadā dzimis vīrietis.

Likumsargiem radās aizdomas, ka vīrietis varētu būt sēdies pie transportlīdzekļa stūres alkohola reibumā, tādēļ veica alkohola pārbaudi izelpojamajā gaisā un apstiprinājās, ka vīrietis ir 2,33 promiļu stiprā alkohola reibumā.

Saistībā par notikušo ir uzsākti astoņi administratīvā pārkāpuma procesi – par nepakļaušanos policijas amatpersonu vairākkārtējām prasībām apturēt transportlīdzekli, par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā, kā arī par aizsargķiveres nelietošanu. Tāpat administratīvā pārkāpuma process tika uzsākts par to, ka minētais transportlīdzeklis tika vadīts bez valsts reģistrācijas numura zīmes un transportlīdzeklim nebija veikta obligātā civiltiesiskās atbildības apdrošināšana, un vīrietis bija sēdies pie transportlīdzekļa stūres bez vadīšanas tiesībām, kā arī minētais mopēds nav reģistrēts noteiktajā kārtībā. Administratīvā pārkāpuma process tika uzsākts arī par to, ka veicot labā pagrieziena manevru netika ieslēgts brīdinājuma signāls ar gaismas virzienrādītājiem.

Valsts policija aicina ikvienu transportlīdzekļa vadītāju atcerēties, ka sēšanās pie stūres, esot alkohola reibumā, kā arī citu ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošana ir bīstama ne tikai pašam transportlīdzekļa vadītājam, bet arī citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, un pārgalvībai var būt traģiskas sekas.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI