DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. maijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Sēļu muižā būs skatāma Ukrainas un Latvijas mākslinieku izstāde “Ar nelielu palīdzību no draugiem” 

No 20. maija līdz 30. jūnijam Sēļu muižas izstāžu zālē būs aplūkojama Ukrainas un Latvijas mākslinieku izstāde “Ar nelielu palīdzību no draugiem”. 

Projektā “With a Little Help from My Friends” (“Ar nelielu palīdzību no draugiem”) komiksu kultūras žurnāls “kuš!” sadarbībā ar Ziemeļu Ministru padomes biroju Latvijā organizēja mākslinieku darbnīcu, kurā piedalījās Ukrainas un Latvijas mākslinieki Anna Sarvira, Bohdana Zaiats, Zhenya Oliinyk, Zlata Novykova, Jana Ribkina un Rebeka Lukošus, kā arī vietējie jaunie mākslinieki.  

Darbnīca norisinājās trīs dienas, un tās laikā dalībniekiem bija iespēja dalīties ar savām prasmēm, pieredzi un domām par ilustrāciju un komiksu veidošanu, kā arī izmēģināt dažādas jaunas vizuālā stāsta veidošanas metodes un tehnikas. Šo mākslinieku – ukraiņu un latviešu – sadarbošanās rezultāts ir 17 karogi, kurus apskatīt varēs izstādē Sēļu muižā no 20. maija līdz 30. jūnijam. 

Izstādē skatāmi gan jau minēto darbnīcu mentoru darbi, gan dalībnieku Annas Vaivares, Betjas Jakaites, Hertas Balodes, Hodera, Ingas Ziemeles, Jurija Tatarkina, Katrīnas Sadovnikovas, Ksenijas Tarasovas, Madaras Krēziņas un Xozusias veikumi. 

Izstāde ir daļa no “kuš!” organizētā projekta “With a Little Help from My Friends” (“Ar nelielu palīdzību no draugiem”), kas tapis sadarbībā ar Ziemeļu Ministru padomes biroju Latvijā. Izstādi atbalsta The Nordic House – Reykjavik, Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejs un Āgenskalna tirgus. Projekta laikā Rīgā notiek arī trīs Ukrainas mākslinieku rezidences, komiksu un zīmējumu darbnīcas bērniem, kā arī plānots publicēt grāmatu. 

Pirms izstādes apmeklējuma aicinām sazināties ar Sēļu pagasta bibliotekāri, zvanot pa tālruni 26582985.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI