DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra
1
1

Muzeju nakts programma Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā 

18. maijā starptautiskās Muzeju nakts pasākumi norisināsies visās četrās Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) darbības vietās – Muzeju krātuvē, LNVM ekspozīcijas un izstāžu namā Brīvības bulvārī 32, Tautas frontes muzejā un Dauderos. Saskaņā ar tās devīzi “Izzināt un iegūt, pētīt un saprast” apmeklētāji varēs ielūkoties muzeja daudzveidīgajā un plašajā darbībā. 

Ievadot Muzeju nakts norises, interesenti jau dienā aicināti uz LNVM Krātuvi Pulka ielā 8,  kur muzeja speciālistu vadībā notiks ekskursija Latvijas Nacionālā vēstures muzeja krājumā. Tā sniegs ikdienā apmeklētājiem neiegūstamus iespaidus par unikālo kultūras liecību glabāšanu, restaurēšanu un pētīšanu. Ekskursijas laiki – plkst. 11.00, 13.00 vai 15.00, jāpiesakās iepriekš, piezvanot pa tālruni 67221357 vai rakstiski info@lnvm.lv, jo vietu skaits ir ierobežots.   

Ar devīzi “Visatvēršana pirms slēgšanas” muzejs pēdējo reizi Muzeju nakti atzīmēs ekspozīcijas un izstāžu namā Brīvības bulvārī 32 – maija beigās muzejs pārtrauks darbību līdzšinējās pagaidu telpas un sāks atgriešanos vēsturiskajā mājvietā Rīgas pilī. Muzeju naktī apmeklētāji varēs aplūkot vēstures liecības, kas kādu laiku nebūs ekspozīcijās pieejamas: gan Latvijas vēstures ekspozīciju divos stāvos, gan piecas izstādes – “Satversme 100+”, “Kurzemes un Zemgales hercogiste un Lietuvas dižkunigaitija (1561–1795)”,  “Latvijas valsts dibinātāji”, “Nauda Latvijā” un “Krāsainā Latvija”. Visos ēkas stāvos viesus sagaidīs un apskates procesā vadīs muzejnieki: arheologi, etnogrāfi, numismāti un vēsturnieki. Tāpat darbosies Mazo vēsturnieku kabinets, fotosalons, būs izmantojama digitāla spēle. 

LNVM Tautas frontes muzejā Vecpilsētas ielā 13/15 Muzeju nakts noritēs ar moto “Rast drosmi brīvībā”, ko rosinās konkurss, darba lapu uzdevumi un radošā darbnīca. Divos seansos būs skatāmas režisora Askolda Saulīša dokumentālās filmas: “Baltijas brīvības ceļš” (plkst. 20.00) un “Svētku anatomija” (plkst. 21.30). 

LNVM Dauderi Zāģeru ielā 7 (Sarkandaugavā) vērs durvis namam un dārzam, piedāvājot Muzeju nakts pasākumu programmu “Zinību un gudrību medības Dauderos”. 19. gadsimta beigās celtajā ēkā varēs apskatīt grezno interjeru, muzeja ekspozīciju un Artas Ozolas-Jaunarājas pastmarku izstādi (plkst. 18.00 – uzzināt par tām vairāk izstādes autores stāstījumā), kā arī piedalīties radošās meistarklasēs. Aizrautīgākie varēs iepazīt Dauderu namu un dārzu fotoorientēšanās spēlē, dārzā darbosies gudrais fotostūrītis un tiks vārīta un baudīta zinību zupa. 

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI