DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizvadītajā diennaktī dzēsti 15 ugunsgrēki 

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. aprīļa plkst. 6.30 līdz 19. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma  32 izsaukumus – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā vienu uz kūlas ugunsgrēka dzēšanu, deviņus uz glābšanas darbiem, bet astoņi izsaukumi bija maldinājumi. 

Plkst. 19.09 tika saņemts izsaukums uz Oskara Kalpaka ielu Siguldā, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas 1 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās 18 cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot trīsposmu izbīdāmās kāpnes, caur logu iekļuva dzīvoklī un izglāba cilvēku, kurš bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 19.50 darbi notikuma vietā noslēgti. 

Plkst. 19.20 VUGD saņēma izsaukumu uz Jelgavas novada Līvbērzes pagastu, kur vienstāva ķieģeļu dzīvojamā mājā gruzdēja elektrības vadi 1 m2 platībā. Ēkai atslēgta elektrība. Gruzdēšana likvidēta ar ugunsdzēsības aparāta palīdzību. Ēka pārbaudīta ar termokameru un paaugstināta temperatūra ēkas konstrukcijās netika konstatēta. Divdesmit minūtes pēc darbu noslēguma saņemts vēl viens izsaukums uz šo adresi. Pārbaudot ēku ar termokameru, paaugstināta temperatūra un degšana netika konstatēta. Savukārt, plkst. 00.32 ugunsdzēsēji glābēji vēlreiz devās uz šo dzīvojamo ēku, kura dega 150 m2 platībā. No ēkas pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās evakuējās četri cilvēki. Darbs notikuma vietā noslēdzās neilgi pirms pieciem no rīta. Notikušā apstākļus skaidros Valsts policija. 

Plkst. 17.51 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Latgales ielu Rīgā, kur deviņsstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva atkritumu savākšanas telpā konteinerā dega atkritumi 3 m2 platībā. No dzīvokļiem tika evakuēti 12 cilvēki. Plkst. 18.48 degšana likvidēta. 

Plkst. 16.32 VUGD saņēma informāciju, ka Brīvības ielā Ogrē no divstāvu sabiedriskās ēkas nāk dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg ēkas jumta konstrukcijas 20 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās trīs cilvēki. Plkst. 19.27 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts. 

Plkst. 14.23 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Mārupes novada Mārupes pagastu, kur vienstāva angāra tipa ēkā dega kafijas grauzdēšanas iekārta 5 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās četri cilvēki. Plkst. 16.25 ugunsdzēsēji glābēji darbu notikuma vietā noslēdza. 

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros dega dzīvojamā māja, balkons, divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, sadzīves mantas, koks, elektrības vadi, lupata un divos gadījumos atkritumi. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI