DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Valsts policija brīdina par iespējamām krāpnieciskām darbībām nodibinājuma “Pasaules vienotība” vārdā

Valsts policijā ir uzsākts kriminālprocess par iespējamām krāpnieciskām darbībām, kas izdarītas, izmantojot “Facebook” lapu – Nodibinājums “Pasaules vienotība”. Pagājušā gada februārī šajā lapā tika ievietots krāpniecisks ieraksts, aicinot ziedot it kā smagi slima bērna operācijai. Valsts policija aicina iedzīvotājus kritiski izvērtēt dažādās interneta vietnēs izvietoto informāciju un ziedojumiem izmantot tikai sabiedriskā labuma organizācijas!

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Ziemeļu pārvaldes lietvedībā atrodas kriminālprocess, kas tika uzsākts 2023. gada 28. februārī pēc Krimināllikuma 177. panta pirmās daļas par iespējamām krāpnieciskām darbībām sociālajā tīklā “Facebook”, 2023. gada 10. februārī ievietojot sludinājumu ar aicinājumu ziedot naudas līdzekļus bērna ārstēšanai.

Kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka sociālā tīkla “Facebook” lietotājs - Nodibinājums “Pasaules vienotība”, sociālajā tīklā “Facebook” ievietoja sludinājumu ar aicinājumu ziedot bērna ārstēšanai. Sludinājumā bija apraksts par 14 gadus vecas meitenes Tifanijas Maļenhovas sirds slimību un to, ka viņai it kā nepieciešams veikt sirds operāciju Vācijā. Krāpnieciskajā sludinājumā arī tika norādīta operācijai nepieciešamā summa 5 430 eiro apmērā un aicinājums ziedot naudu uz nodibinājuma “Pasaules vienotība”, reģ. nr. 40008321107, bankas kontu LV58HABA0551054021474. Jāuzsver, ka policijas iegūtā informācija liecina, ka šāds bērns ar sirds slimību nav reģistrēts un sludinājums nav patiess.

2024. gada 11. aprīlī kriminālprocesā nodibinājuma “Pasaules vienotība” viens no valdes locekļiem un vienīgais labuma guvējs tika atzīts par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 177. panta pirmās daļas, un viņam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un ziedošanai izmantot tikai sabiedriskā labuma organizācijas, kas saņēmušas šo statusu atbilstoši Latvijas likumiem! Tāpat aicinām iedzīvotājus, redzot, ka kādā sociālo tīklu profilā, iespējams, tiek veiktas krāpnieciskas darbības, ziņot konkrētā sociālā tīkla administrācijai, lai profils tiktu bloķēts.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI