DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Notiks diskusija par Rīgas Centrāltirgus attīstības modeļiem 

SIA “Rīgas nami” un Rīgas Centrāltirgus telpiskās attīstības  koncepcijas izstrādātājs SIA “Wealth.Investments” 18. aprīlī organizē diskusiju par Rīgas Centrāltirgus nākotnes attīstības scenārijiem un iespējamo tirgus funkciju paplašināšanos. 

Koncepcija tiek izstrādāta nākamajiem 10 gadiem, un tā ietver gan esošās situācijas izvērtējumu, gan ilgtermiņa attīstības  plānu,  mērķus un sasniedzamos rezultātus. 

‘Rīgas Centrāltirgus ir nozīmīgu pārmaiņu priekšā. Tālākai attīstībai tam nepieciešamas apjomīgas investīcijas, kas mērāmas vairākos desmitos miljonos eiro. Tāpēc šis ir ļoti nozīmīgs brīdis, kad īpašniekam jāizšķiras par to, kādu vēlamies redzēt šo pilsētai svarīgo objektu. Tirgi pasaulē mainās, arvien vairāk ierasto tirgošanās funkciju papildina kultūra, zinātne, sports. Mainoties mazumtirdzniecības situācijai, mainās arī tirgus funkcionalitāte. Mūsu uzdevums ir kopā ar īpašnieku – Rīgas pašvaldību un sabiedrību, uzzīmēt ceļa karti nākamajiem gadiem, lai nepieciešamās investīcijas var veikt mērķtiecīgi!’ skaidro SIA Rīgas nami valdes priekšsēdētāja Baiba Beatrise Sleže.  

Veicot esošās situācijas izvērtējumu, nosakāma Rīgas Centrāltirgus kā tirgus loma pilsētā, analizējami Baltijas jūras reģiona valstu atbilstošāko tirgu attīstības virzieni, kā arī jāsniedz tirgus teritorijas telpiskais un funkcionālais izvērtējums – par apbūvi, tirdzniecības zonām, publisko ārtelpu, teritorijas labiekārtošanu un proporcionālo sadalījumu starp Centrāltirgus tirdzniecības, pakalpojumu, biroju, tūrisma un kultūras objekta funkciju.  

Lai koncepcija būtu vispusīgi pamatota u atbilstu gan iedzīvotāju vēlmēm gan saimnieciskajam pamatojuma, piedāvāto attīstības scenāriju apspriešanā, izvērtēšanā un gala varianta izvēlē būtiska loma būs Rīgas valstspilsētai, tās deputātiem un visiem ieinteresētajiem rīdziniekiem, kuri izstrādes gaitā aicināti izteikt savu viedokli  un diskutēt par Rīgas Centrāltirgus attīstības piedāvājumu nākamajiem 10 gadiem.  

Diskusija noritēs vienā no RCT teritorijas ēkām Spīķeru ielā 3. plkst 14:00. Lai pieteiktos diskusijai klātienē, interesenti aicināti aizpildīt pieteikšanās veidlapu šeit: https://ej.uz/diskusijaCT 

Rīgas Centrāltirgus ir lielākais Eiropas tirgus, kura kopējā zemes platība ir 9,9 ha, bet no tās tirgus statuss ir noteikts teritorijai 6,7 ha platībā. Tirgū ir pieci segti paviljoni: Piena, Gaļas, Zivju, Sakņu un Gastronomijas paviljoni. Tirdzniecības vietu kopskaits ir līdz 3000 vietām. Preču piegādei, transporta kustībai un autostāvvietām tiek izmantota arī pilsētas kanāla mala. Centrāltirgus teritorijā ir 18 spīķeru ēkas. Centrāltirgus apmeklētāju skaits dienā sasniedz 30 000 – 50 000 cilvēku. Rīgas Centrāltirgus kopā ar Vecrīgu 1997. gadā ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI