DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rīgas pašvaldība rīkos semināru “Klimata pārmaiņas pilsētās un pielāgošanās tām” 

Rīgā 19. aprīlī norisināsies starptautisku klimata ekspertu sanāksme, kuras laikā galvaspilsētas pašvaldība organizēs semināru “Klimata pārmaiņas un pielāgošanās tām pilsētās”. 

Seminārā piedalīsies Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) Klimata pārmaiņu starpvaldību padomes (IPCC) eksperti, Rīgas domes pārstāvji, Latvijas Arhitektu savienība, pašvaldību pārstāvji, Latvijas zinātnes padome, Latvijas Jauno pētnieku asociācijas u.c.  

IPCC eksperti iepazīstinās ar speciālo ziņojumu saistībā ar pilsētu pielāgošanos klimata pārmaiņām, jaunāko pētījumu datiem, tostarp zaļās infrastruktūras un arhitektūras nozīmi pilsētvidē. Tāpat IPCC pārstāvji iepazīstinās ar pilsētu izaicinošo ceļu uz klimatneitralitātes sasniegšanu, pilsētu zaļo zonu risinājumiem un citu valstu pieredzi.  

Pasākumu atklās Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Viesturs Zeps, pārstāvji no Pilsētas attīstības departamenta ziņos par Rīgas zaļināšanas plānu, kā arī koka un jauno arhitektūru, zaļo infrastruktūru u.c. jautājumiem.  

Seminārs norisināsies Rīgas domē, Rātslaukums 1, no plkst.14.00–17.00 un būs skatāms tiešraidē Rīgas pašvaldības Facebook kontā. Pasākumu moderēs žurnāliste, zaļā dzīvesveida atbalstītāja Eva Johansone.  

Pasākums top sadarbībās ar Rīgas pilsētu, Klimata un enerģētikas ministriju un IPCC.  

IPCC izveidota 1988. gadā, un tās galvenais uzdevums ir apkopot un analizēt zinātniskos pētījumus par klimata pārmaiņām un sniegt politikas vadītājiem ieteikumus attiecībā uz šo jautājumu. IPCC darbs ir ciešā sasaistē ar Apvienoto Nāciju Organizācijas Vispārējo konvenciju par klimata pārmaiņām (UNFCCC) un ziņojumu rezultātus apstiprina UNFCCC līgumslēdzēju pušu konferencēs. IPCC ir 195 dalībvalstis. 

Aicinām dalībniekus, mediju pārstāvjus un citus interesentus reģistrēties semināram šeit. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI