DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības
1
1

Aicinām darba devējus pieteikt darba vietas skolēnu vasaras nodarbinātības programmai 

Publicitātes foto

Līdz 15. aprīlim plkst. 14.00 Valmieras novada pašvaldība aicina darba devējus, kuriem 2024. gada vasarā noderētu papildspēki, un kuri vēlas iesaistīties pašvaldības finansētā skolēnu vasaras nodarbinātības programmā, piedāvāt  darba vietas Valmieras novada jauniešiem.  

Vasaras nodarbinātības programmas mērķis ir nodrošināt Valmieras novadā pilnvērtīgāku karjeras attīstības atbalstu un dot iespēju skolēniem iepazīt profesijas, darba devējus un darba tirgus specifiku. Strādājot vasarā, skolēni gūst sākotnējo darba pieredzi, apzinās savu spēju un prasmju iespējas, lietderīgi pavada brīvo laiku un nopelna.  

Skolēnu vasaras nodarbinātības programmā darba devēji varēs nodarbināt Valmieras novada pašvaldības administratīvajā teritorijā deklarētus jauniešus no 13 līdz 20 gadiem, kuri mācās vispārējās vai profesionālās izglītības iestādēs, un kuru dzīvesvieta deklarēta Valmieras novada pašvaldības administratīvajā teritorijā ne vēlāk kā no 2024. gada 1. janvāra. 

Par programmu  

Pašvaldība sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) nodrošina Valmieras novada pašvaldības iestāžu darba devējiem atbilstoši NVA nosacījumiem iespēju pieteikt jauniešus no 15 līdz 20 gadu vecumam, kuri tiks nodarbināti trīs laika periodos, ar iespēju strādāt vienu mēnesi: 

  • 1. periods no 1. līdz 30. jūnijam; 
  • 2. periods no 1. līdz 31. jūlijam; 
  • 3. periods no 1. līdz 31. augustam. 

Lai pašvaldības iestāžu darba devēji reģistrētu darba vietas, aicinām aizpildīt pieteikuma veidlapu, kas pieejama tīmekļvietnē valmierasnovads.lv, un to nosūtīt uz e-pastu aiga.skrastina-zommere@valmierasnovads.lv. Tīmekļvietnē valmierasnovads.lv pieejams arī pieteikuma veidlapas aizpildīšanas paraugs.  

Savukārt privātie uzņēmēji NVA vasaras nodarbinātības programmai aicināti aizpildīt elektronisko pieteikuma formu nva.gov.lv 

Papildus pašvaldība dod iespēju darba devējiem nodrošināt darba vietas jauniešiem no 13 līdz 14 gadu vecumam un no 15 līdz 19 gadu vecumam ar darba periodu 15 darba dienas, kuri tiks nodarbināti četros laika periodos: 

  • 1. periods no 3. līdz 21. jūnijam; 
  • 2. periods no 25. jūnija līdz 15. jūlijam; 
  • 3. periods no 16. jūlija līdz 5. augustam; 
  • 4. periods no 6. līdz 26. augustam. 

Lai darba devēji pieteiktu darba vietas pašvaldības organizētajā skolēnu vasaras nodarbinātības programmā, aicinām aizpildīt elektronisku pieteikuma formušeit 

Pieteikuma veidlapā darba devēji aicināti norādīt nodarbinātības periodu, kurā vēlas nodarbināt skolēnus, vēlamo skolēnu vecumu, vakanču veidus, vakanču skaitu, īsu darba pienākumu aprakstu. Vasaras nodarbinātības programmā iesaistīto jauniešu darba samaksa tiks finansēta un neparedz finansiālu ieguldījumu no darba devēja puses. 

Aprīļa beigās darba devēji tiks informēti par piešķirto darba vietu skaitu. 

Valmieras novada pašvaldības noteikumi “Par skolēnu nodarbinātību vasaras brīvlaikā Valmieras novadā”.  

Atbilstoši Darba likuma 131., 132. un 133. pantiem tiek noteikts, ka: 

  • jaunieši vecumā no 13 līdz 14 gadiem tiek nodarbināti 4 stundas dienā; 
  • jaunieši vecumā no 15 līdz 17 gadiem tiek nodarbināti 7 stundas dienā; 
  • jaunieši vecumā no 18 līdz 20 gadiem tiek nodarbināti 8 stundas dienā.

Skolēnus, kuri ir ieinteresēti dalībai vasaras nodarbinātības programmā, maija sākumā aicinām sekot līdzi informācijai par pieteikšanos tīmekļvietnē valmierasnovads.lv.  

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI