DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Finanšu ministrs Arvils Ašeradens: tas, ko mēs redzam Daugavpilī, ir labas attīstības pazīmes 

3. martā, apmeklējot Daugavpili oficiālajā vizītē, Latvijas Republikas Finanšu ministrs Arvils Ašeradens atzinīgi novērtējis pašvaldības sniegumu ES fondu līdzfinansēto projektu īstenošanā, izglītības iestāžu tīkla sakārtošanā un uzņēmējdarbības vides attīstībā. Šajā dienā notika arī diskusija ar Latgales pašvaldību vadītājiem un tika apmeklēts viens no pilsētā strādājošiem starptautiskiem uzņēmumiem.  

Ministra vizīte sākās Daugavpils valstspilsētas pašvaldībā, kur viņam tika sniegts ieskats pilsētas ekonomiskajā profilā, inflācijas un politekonomiskās situācijas ietekmi uz reģiona attīstību. Īpaša uzmanība tika veltīta IT nozarei, apstrādes rūpniecībai, starptautisko uzņēmumu darbībai reģionā. Detalizēti tika apspriesti Daugavpilī īstenojamie ES fondu līdzfinansētie projekti, tajā skaitā pašvaldības sabiedriskā transporta attīstības projekti, kuru rezultātā Daugavpils autobusu parks pelnīti uzskatāms par vienu no modernākajiem Baltijā, kā arī būtiski uzlabojusies tramvaju infrastruktūra. Atsevišķi tika izrunātas ALTOP industriālā parka attīstības perspektīvas, kā arī pilsētas skolu tīkla darbība un infrastruktūras sakārtošana. 

A. Ašeradens atzinīgi novērtēja Daugavpilī paveikto un to, kā pilsēta organizē darbību dažādās jomās arī valstī kopumā sarežģītās finanšu situācijas apstākļos: “Ministrijā, skatoties datus par Daugavpili, patīkami konstatējām, ka darbavietu skaits pieaug. Pieaug arī vidējā darba samaksa: tā nemaz tā būtiski neatpaliek no pārējās Latvijas. Un nāk iekšā uzņēmumi. Tas, ko mēs redzam, ir labas attīstības pazīmes. Mums būtu svarīgi vienoties un saprast, ko darīt ar industriālajām zonām. Pārrunājām jauno industriālo parku. Tas, kas priecē, ir arī pakalpojumu sektors, piemēram, IT, vai ražošanas ar augstu pievienoto vērtību. Skatīsimies, ko varēsim darīt, lai atbalstītu šīs lietas. Ārkārtīgi svarīga ir arī izglītība: pilsētā ir diezgan labi sakārtots skolu tīkls, bet ir vajadzīga jauna infrastruktūra. Tas jau ir Finanšu ministrijas jautājums: kādā veidā atrast investīcijas, lai skolu infrastruktūru varētu atbalstīt. Tas ir tas, pie kā mēs pašlaik strādājam ministrijā”.  

Vizīte turpinājās Latgales plānošanas reģionā, kur ar Latgales pašvaldību priekšsēdētājiem apsprieda situāciju pierobežā, finanšu izlīdzināšanas mehānisma pilnveides iespējas, dažādus nodokļu politikas jautājumus, sociālo pabalstu izmaksu kā pašvaldību obligāto funkciju un speciālistu darba samaksas pieaugumu, kā arī citus reģionam aktuālos un sasāpējušos jautājumus. 

Pēc diskusijas LPR sekoja starptautiskā uzņēmuma SIA “Pulsar optics” apmeklējums, kur tika runāts par finansiāla atbalsta iespējām stratēģisko preču ražotājiem, situāciju starptautiskajā importa tirgū, atbalstu inženiertehnisko un programmēšanas zinātņu speciālistu sagatavošanai Daugavpilī, kā arī par pilsētas infrastruktūras attīstību speciālistu izmitināšanai. 

Atskatoties uz vizīti, Daugavpils valstspilsētas pašvaldības priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš norādīja: “Esam iezīmējuši ministram galvenos Daugavpils attīstības virzienus, ko saskatām par spīti sarežģītai ekonomiskai situācijai valstī. Mums ir vīzija par to, kā uzlabot mūsu pilsētas ekonomisko konkurētspēju un veicināt tās attīstību. Taču ir ārkārtīgi svarīgi, lai tas rod atbalstu valdības līmenī. Lai mūs sadzird un uzklausa. Pašlaik visas Latgales pašvaldības vairāku faktoru sakritības rezultātā ir nonākušas uz izdzīvošanas robežas. Bet mēs gribam dzīvot, nevis izdzīvot. Mēs ne ar ko neesam sliktāki par galvaspilsētu un tās tuvumā esošajām pašvaldībām. Tāpēc turpināsim uzstājīgi strādāt pie tā, lai valsts politika finanšu sadales ziņā kļūtu labvēlīgāka reģioniem un to iedzīvotājiem.” 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI