DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Militārajā bāzē “Ādaži” atzīmēs NATO 75. gadadienu 

Ceturtdien, 4. aprīlī, militārajā bāzē “Ādaži” notiks svinīga ceremonija, atzīmējot  NATO pastāvēšanas 75. gadadienu.  

Pasākumā piedalīsies aizsardzības ministrs Andris Sprūds, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, kā arī NATO un Eiropas Savienības valstu militārie atašeji. 

Pēc svinīgās ceremonijas klātesošie būs aicināti uz svētku kūkas mielastu, kuru ar zobenu griezīs Nacionālo bruņoto spēku komandieris. Tāpat pasākuma laikā notiks militārās tehnikas izstāde. 

Dienas otrajā daļā pulksten 13.00 militārās bāzes “Ādaži” Labklājības centrā tiks rādīta filma “Dvēseļu putenis” angļu valodā (“Blizzard of Souls”). Pirms seansa karavīrus uzrunās filmas režisors Dzintars Dreibergs. 

4. aprīlī norisināsies arī karjeras izglītības programma 1. līdz 12. klašu skolēniem – Ēnu diena, kuras laikā jauniešiem būs iespēja iepazīt darbu aizsardzības nozarē, līdz ar ko pasākumā piedalīsies arī aizsardzības nozares vadības un karavīru ēnas. 

NATO tika dibināta pirms 75 gadiem 1949. gada 4. aprīlī, un 32 dalībvalstis apliecina savu apņemšanos aizsargāt vienai otru un katru centimetru sabiedroto teritorijas, iedzīvotājus, brīvību un demokrātiju. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI