DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. martā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Ģimenes diena “Pa taciņu ar skudriņu”

Publicitātes foto

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā sestdien, 23. martā*, no plkst. 10.00 līdz 15.00 notiks pasākums ģimenēm ar bērniem „Pa taciņu ar skudriņu”. Pavasarī sagaidot kukaiņu mošanos dabā, ikvienam būs iespēja tos iepazīt tuvāk muzejā.

Ģimenes diena „Pa taciņu ar skudriņu” norisināsies Dabas muzeja izstādē „SKUDRA”, aicinot pievērst īpašu uzmanību mazajiem, čaklajiem kukainīšiem – skudrām. Risinot dažādus uzdevumus, bērniem un vecākiem būs iespēja uzzināt, ko skudras ēd, kāda ir šo kukaiņu ķermeņa uzbūve, kā risinās dzīve skudru pūznī, kas ir skudru tuvākie radinieki un kas – ienaidnieki.

Ģimenes dienas dalībnieki, ierodoties muzejā, saņems uzdevumu grāmatiņu, ko aizpildīt palīdzēs Dabas muzeja kukaiņu pētnieks un izstādes „SKUDRA” līdzautors Jānis Dreimanis, kā arī muzeja pedagogi. Atbildes varēs atrast gan izstādē „SKUDRA”, gan ekspozīcijās „Kukaiņu pasaule” un „Latvijas augi un sēnes”.

Īpaša tikšanās gaidāma no plkst. 12.00, kad par skudru fermām plašāk pastāstīs speciālists no „Antspils”. Savukārt radošajā darbnīcā ikvienam būs iespēja izgatavot pašam savu skudru karalieni, ko paņemt līdzi uz mājām.

* Ģimenes dienas notiek mēneša pēdējā sestdienā no septembra līdz aprīlim. Martā saistībā ar Lieldienu svētku dienām Ģimenes diena notiks mēneša pirmspēdējā sestdienā, 23. martā.

Ierasties un piedalīties var jebkurā laikā no plkst. 10.00 līdz 15.00 (materiālu izsniegšana notiek līdz plkst. 14.30). Uzdevumu izpildīšana aizņems aptuveni 40–60 minūtes. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Lūdzam ņemt vērā, ka muzeja darbalaika sākumā (plkst. 10.00) var veidoties rindas.

Biļetes var iegādāties muzeja kasē. Pasākuma biļete jāiegādājas arī, ja attiecināma bezmaksas ieeja muzejā.

Dalības maksa: muzeja kompleksā ieejas biļete (izstāde „SKUDRA” + muzeja pastāvīgās ekspozīcijas ar 20% atlaidi) + pasākuma biļete (3,00 € ģimenei)

Kompleksā biļete (izstāde „SKUDRA” + muzeja pastāvīgās ekspozīcijas ar 20% atlaidi):
Pieaugušie – 4,40 €
Studenti – 3,20 €*
Pensionāri – 3,20 €*
Skolēni – 2,00 €*
*uzrādot apliecību

Ieeja muzejā bez maksas – saskaņā ar Latvijas Nacionālā dabas muzeja maksas pakalpojumu cenrādi un personām, kurām izsniegtas atbilstošas Latvijas Nacionālā dabas muzeja ieejas kartes.

Informācija par atlaidēm muzeja biļetēm šeit.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI