Vidzemes Augstskolas lektore, zinātniskā sekretāre Zane Kudure uzsver: "Inovāciju koprades laboratorijā iesaistījos kopā ar desmit Vidzemes Augstskolas bakalaura studiju programmas studentiem. Prieks, ka daļa no studentiem turpinās sadarbību ar “Latvijas valsts mežiem” – veiks pētījumus atbilstoši inovāciju koprades laboratorijā attīstītajai idejai, kā arī gūs pieredzi praksē, tuvāk iepazīstot nozares specifiku un likumsakarības. Augstu vērtēju LVM ekspertu iesaisti darbā ar Vidzemes Augstskolas pētniekiem, mācībspēkiem un studentiem."
Inovāciju koprades laboratorijā LVM pārstāvji piedalījās ar divām komandām. Komanda “Skujas” meklēja inovatīvas un laikmetīgas egļu skuju izmantošanas iespējas.. Savukārt komanda “LVM Atpūta mežā” strādāja pie pieprasījumam atbilstošu atpūtas un tūrisma vietu attīstīšanas un ilgtspējīgas apsaimniekošana LVM zemēs. Pēc inovāciju koprades laboratorijas žūrijas vērtējuma LVM komandas ierindojās pirmajās divās vietās: komanda “Skujas” ieguva 1. vietu, bet komanda “LVM Atpūta mežā” ierindojās 2. vietā. Apbalvoto komandu pētnieki un studenti no pasākuma organizatoriem saņems stipendiju, kas ļaus viņiem kopā ar LVM ekspertiem turpināt darbu pie ideju attīstīšanas.
“Latvijas valsts mežos šobrīd ir vairāk nekā 300 bezmaksas tūrisma vietu, kuras uzņēmums ik gadu uztur un veic nepieciešamos atjaunošanas darbus. Mūsu mērķis, piedaloties inovāciju koprades laboratorijā, bija atrast metodes objektīvu datu iegūšanai par atpūtas vietu apmeklējumu, lai nākotnē vairāk attīstītu un savlaicīgu uzturētu tieši tūristu iecienītākās vietas. Tā bija lieliska pieredze inovatīvu ideju radīšanā, kas noteikti noderēs arī citu izaicinājumu risināšanā,” pēc dalības komandas “LVM Atpūta mežā” sastāvā stāsta LVM Infrastruktūras objektu uzturēšanas vadītājs Kaspars Kristiņš.
LVM Rietumvidzemes reģiona meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Vilmārs Katkovskis, kurš darbojās komandā “Skujas”, uzsver: “Piedalīšanās šādā inovāciju koprades laboratorijā ir jauna pieredze atšķirīgu izaicinājumu risināšanā kopīgi ar dažādu profilu pētniekiem un Vidzemes augstskolas studentiem, kuriem ir pavisam jauna un netradicionāla pieeja un svaigas idejas. Tā kā gan pētnieki, gan biznesa pārstāvji risina līdzīgas problēmas, ļoti vērtīga būtu kvalitatīvāka un aktīvāka informācijas apmaiņa starp abām pusēm, ļaujot ievērojami paātrināt pētnieku radīto risinājumu ieviešanu ražošanā.”
Ideju ģenerēšanas pasākumu, kurā piedalījās dažādi Latvijas uzņēmumi, augstāko izglītības iestāžu un zinātnisko institūciju pārstāvji, organizēja Vidzemes Atvērto inovāciju centrs.
LVM sadarbojas ar pētniekiem, zinātniskajām institūcijām un augstākās izglītības iestādēm, lai iegūtu zinātniski pamatotu informāciju izvirzīto mērķu sasniegšanai. Lai palielinātu zinātnisko institūciju kapacitāti, izpētes un inovatīvu produktu attīstīšanas projektos, LVM veicina starpinstitūciju sadarbību, kā arī organizē starpdisciplinārus pētījumus.