DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. martā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Noziedzība

Likumsargi atklāj vērienīgu marihuānas audzētavu ar miljonu eiro vērtu aprīkojumu

Publicitātes foto

Šā gada 22. februārī likumsargi kriminālprocesa ietvaros aizturēja organizētu grupu par neatļautu narkotisko vielu sēšanu, audzēšanu un apriti. Saistībā ar notikušo tika veiktas vairākas kratīšanas personu dzīvesvietās un atsavināts liels daudzums ar marihuānas stādiem un nepieciešamo tehniku un mēslošanas līdzekļiem, lai tos audzētu – aptuvenā izņemtā aprīkojuma vērtība ir viens miljons eiro. Tāpat tika atsavinātas vairākas automašīnas, skaidra nauda, degviela un zelta izstrādājumi, video novērošanas un apsardzes iekārtas. Visām iesaistītajām personām piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Teju pirms divām nedēļām, 22. februārī, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 4. biroja darbinieki sadarbībā ar pretterorisma vienību OMEGU un Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Resursu un krīzes vadības pārvaldes Tehniskā atbalsta vadības nodaļas  darbiniekiem aizturēja organizētu grupu – 1977., 1980., 1982. un 1996. gadā dzimušus vīriešus.

Kriminālprocesa ietvaros tika veiktas kratīšanas visu iesaistīto personu dzīvesvietās un īpašumos. Vienā no īpašumiem Rīgas reģionā tika atsavināti aptuveni 640 marihuānas stādi, kuri bija iesēti 160 kvadrātmetru platībā, kā arī audzētavas aprīkojums, proti, ventilatori, filtri, lampas, ģeneratori, kondicionieri, mēslošanas līdzekļi, stādu podi, kuru kopējā aptuvenā vērtība sasniedz 1 miljonu eiro. Likumsargi minētajā īpašumā vēl atsavināja 1,5 tonnas degvielas, mobilos telefonus, videonovērošanas un apsardzes iekārtas.

Turpinot veikt procesuālās darbības likumsargi kādā adresē Tukuma novadā atsavināja 11 marihuānas stādus, zelta izstrādājumus, skaidru naudu 20 000 eiro, 2 tonnas degvielas,  automašīna un mobilos telefonus. Tāpat vēl kādā adresē Tukuma novadā likumsargi atrada un atsavināja mobilos telefonus un automašīnu.

Tāpat kriminālprocesa ietvaros tika veikta kratīšana vienas aizturētās personas dzīvesvietā Jūrmalā, kur tika atsavināts 1 grams amfetamīna, 105 eiro skaidras naudas, zelta izstrādājumi, divas automašīnas un mobilie telefoni.

Saistībā ar notikušo tika uzsākti kriminālprocess, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma 256. panta otrās daļas, proti, par narkotiskās vai psihotropās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu vai audzēšanu lielās platībās, vai ja to izdarījusi organizēta grupa un pēc Krimināllikuma 253./1 panta trešās daļas, proti, par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšanu, ja to izdarījusi organizēta vai ja tas izdarīts ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā.

Tiesa 23. februārī visām aizturētajām personām piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI