DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. februārī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

ĀM un RSU aicina uz V. Vīķes-Freibergas lekciju “Latvijas ceļš uz NATO: diplomātija, drosme un ārējo apdraudējumu pārvarēšana”

Šogad aprit jau 20 gadi, kopš Latvija ir pilntiesīga NATO dalībvalsts. Atzīmējot šo gadskārtu, Ārlietu ministrija aicina uz Rīgas Stradiņa universitātes goda doktores, Latvijas Valsts prezidentes (1999–2007) Vairas Vīķes-Freibergas lekciju RSU aulā 2024. gada 5. martā pulksten 14.00. Tās mērķis ir studentiem, akadēmiskajam personālam, jaunajiem diplomātiem un arī plašākai interesentu auditorijai pastāstīt un atgādināt par pūlēm un ieguldīto darbu, lai Latvija kļūtu par pasaulē spēcīgākās militārās alianses dalībvalsti. Lekcija sniegs arī bijušās prezidentes skatījumu uz notikumiem mūsdienās, balstoties pieredzē. Pēc lekcijas sekos diskusija, kurā jautājumus varēs uzdot ikviens gan klātienē, gan tiešsaistē. 

2002. gada pavasarī NATO samitā Prāgā oficiāli tika paziņots par Latvijas uzņemšanu pasaulē spēcīgākajā militārajā aliansē. V. Vīķe-Freiberga, tolaik Latvijas Valsts prezidente, bija oficiālās delegācijas vadītāja. Viņas runa joprojām ir viens no spilgtākajiem mirkļiem 2002. gada NATO samitā Prāgā. Taču pirms šī vēsturiskā notikuma bija daudzas vizītes NATO dalībvalstīs un tikšanās ar NATO dalībvalstu augstākajām amatpersonām un militārpersonām. Ceļš uz šo mērķi Latvijai prasīja ne mazums pūļu un gribasspēka.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI