DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. februārī, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

RTU aicina eksaktajās zinātnēs izcilus jauniešus pieteikties universitātes Talantu programmai

Publicitātes attēls

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina 12. klases skolēnus, kurus interesē inženierzinātnes un studijas RTU, līdz 30. aprīlim pieteikties atvērtajā konkursā, lai pretendētu uz dalību RTU Talantu programmā. Paralēli individuālajiem pieteikumiem RTU aicina arī Latvijas skolas, kurām ir izcils sniegums eksaktajās zinātnēs, ieteikt studijām RTU un dalībai Talantu programmā savus labākos 12. klases skolēnus. Tā ir iespēja RTU studentiem paralēli studijām pilnveidot savu personību, apgūstot dažādas papildu prasmes un ar pieredzējušu mentoru atbalstu sagatavoties darba tirgum. Talantu programma piedāvā iespēju arī studēt pēc individuāla plāna.

Lai iesniegtu individuālo pieteikumu un piedalītos atvērtajā konkursā, skolēnam ir jāaizpilda pieteikuma anketa un uz e-pastu skoleniem@rtu.lv jāatsūta motivācijas vēstule un skolotāja rekomendācija, kā arī parakstīts apliecinājums, ka pretendents ir iepazinies ar RTU Talantu programmas uzņemšanas un dalības nosacījumiem. Skolēnu pieteikumus konkursā vērtēs, ņemot vērā skolēna sniegumu ķīmijas un/vai fizikas centralizētajā eksāmenā, sekmes eksaktajos mācību priekšmetos, piedalīšanos mācību priekšmetu olimpiādēs, zinātniski pētniecisko darbu konkursos un mācību pulciņos, kā arī iepazīstoties ar skolotāja rekomendācijas vēstuli.  

Savukārt skolu konkursā RTU uzrunā kopumā 30 skolas no Rīgas, Pierīgas, Kurzemes, Zemgales, Vidzemes un Latgales, ņemot vērā skolēnu rezultātus centralizētajā eksāmenā fizikā un ķīmijā, kā arī skolēnu dalību valsts mēroga zinātniskajās olimpiādēs. RTU aicina katru skolu arī līdz 30. aprīlim Talantu programmai izvirzīt trīs 12. klases skolēnus.

Talantu programmā tiek uzņemti arī RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēni, kuri nolēmuši studēt RTU.

RTU Talantu programmas mērķis ir piesaistīt inženierzinātņu un augsto tehnoloģiju studijām izcilākos jauniešus no visu Latvijas reģionu skolām. Talantu programma RTU studentiem sniedz  iespēju pilnveidot savu personību, emocionālo inteliģenci, līderības, projektu un inovāciju vadības un dažādas citas prasmes. Tā kā Talantu programmas jauniešiem ir daudz plašākas un specifiskākas zināšanas eksaktajos priekšmetos nekā daļai viņu vienaudžu, viņi var veidot arī savu individuālo studiju plānu, lai studiju gadus izmantotu pēc iespējas efektīvāk. Talantu programmai ir arī tieša sasaiste ar darba tirgu – jauniešiem ir iespēja gūt mentoru – Latvijas vadošo uzņēmumu pārstāvju – padomus.  

Patlaban Talantu programmā piedalās 150 RTU studentu. Daļa no viņiem aktīvi ir izmantojuši arī citas RTU piedāvātās iespējas, stiprinot savas inovāciju un biznesa spējas. Piemēram, ir radījuši zemūdens dronu, kas var veikt apsekošanas un meklēšanas operācijas Latvijas klimatiskajos apstākļos un reāllaikā iegūt datus par ūdens ekosistēmu, ir uzbūvējuši jau vairākas lieljaudas raķetes, kā arī radījuši elektrisku triciklu, meklējot arvien jaunas iespējas, kā uzbūvēt pēc iespējas energoefektīvāku auto.

RTU Talantu programmu izveidoja 2020./2021. studiju gadā, un tās patrons ir Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI