DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. februārī, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Transporta un finanšu ziedojumi, darbavietas Ukrainas pilsoņiem – “Rīgas meži” atbalsta un turpinās atbalstīt Ukrainu un tās cilvēkus

“Lai atnāk pavasaris, un lai karš pēc iespējas ātrāk beidzas!” – saka mūsu kolēģis Valērijs no Ukrainas pilsētas Dņipro.

Transportlīdzekļu un finanšu līdzekļu ziedojumi, darbavietas cilvēkiem no Ukrainas – tāds ir SIA “Rīgas meži” līdz šim sniegtais atbalsts Ukrainai un tās iedzīvotājiem, pēc tam, kad pirms diviem gadiem šajā valstī brutāli iebruka Krievijas karaspēks.

“Visu laiku esam nelokāmi atbalstījuši un turpināsim atbalstīt Ukrainu un tās tautu līdz pilnīgai uzvarai!” – uzsver “Rīgas mežu” valdes priekšsēdētāja Anita Skudra. Viņa piebilst, ka pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā “Rīgas meži” nekavējoties definēja viennozīmīgu un skaidru atbalstu kara plosītajai valstij, ko īstenoja ar konkrētu pasākumu palīdzību.

Piemēram, 2022. gadā “Rīgas meži”, sadarbībā ar biedrību “Ziedot.lv”, kara plosītajai valstij un tās iedzīvotājiem ziedoja 10 000 eiro. Par šiem līdzekļiem iegādāta dīzeļa elektrostacija Bahmutas slimnīcai un pārvietojamā uzlādes stacija. Kā zināms, Ukrainas austrumos esošajā Bahmutā Krievijas iebrukuma laikā notika sevišķi smagas kaujas, kuru laikā pilsēta gandrīz pilnīgi tika nopostīta.

Tāpat uzņēmums ieviesa un stingri ievēro nacionālās un starptautiskās sankcijas pret agresorvalsti.

Savukārt pagājušajā gada nogalē “Rīgas meži” ziedoja Ukrainas aizstāvjiem 12 transportlīdzekļus – apvidus automašīnas “Lada 4x4 pickup”. Ar līdzšinējiem uzņēmuma meža sargu spēkratiem tagad pārvietojas Ukrainas sargi un aizstāvji.

Lai šī gada sākumā spēkrati nokļūtu Ukrainā, “Rīgas meži” sadarbojās ar biedrību “Agendum”, kas ar “Tviterkonvoja” starpniecību tos nogādāja frontes tuvumā. Biedrība uzsvēra, ka tās pieredzē šis bija apjomīgākais spēkratu ziedojums Ukrainai.

Turpinot atbalstīt Ukrainu un tās tautu, “Rīgas meži” pēdējo divu gadu laikā ir nodrošinājuši arī darba iespējas desmit Ukrainas pilsoņiem. Šobrīd uzņēmumā strādā trīs cilvēki, kuri bija spiesti pamest savu dzimteni.

“Lai atnāk pavasaris un lai karš pēc iespējas ātrāk beidzas! Slava Latvijai! Slava Ukrainai! Dievs, svētī Latviju! Dievs, svētī Ukrainu!” – saka mūsu lieliskais kolēģis Valērijs.

Viņš ir no Ukrainas pilsētas Dņipro, Latvijā dzīvo divus gadus, bet “Rīgas mežu” daļas “Dārzi un parki” Tehniskajā dienestā par dažādu transportlīdzekļu un tehnikas vadītāju strādā trīs mēnešus. Valērijs šajā laikā iemācījies sazināties latviski un turpina papildināt valodas prasmes.

Viņš ir viens no desmit Ukrainas iedzīvotājiem, kurus ar prieku esam uzņēmuši savā saimē. Valērijs atzīst, ka darbs “Rīgas mežos” viņam patīk, prieku sagādā rūpes par to, lai Rīga ir skaista un tīra!  

Savukārt “Rīgas meži” ir gandarīti, ka arī šādi var atbalstīt cilvēkus, kuri bija spiesti pamest savu kara plosīto dzimteni. Video ar mūsu kolēģa Valērija stāstīto: https://ej.uz/ek7j.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI