DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. februārī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Valdība apstiprina elektroskrejriteņu un velorikšu reģistrācijas kārtību

Otrdien, 13. februārī, valdība akceptēja Satiksmes ministrijas (SM) sagatavotos grozījumus Transportlīdzekļu reģistrācijas noteikumos, kuros noteikta kārtība un prasības elektroskrejriteņu un velorikšu reģistrācijai, kas no 2024. gada ir obligāta.

Izmaiņas noteikumos ieviestas, lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību, jo reģistrētu transportlīdzekli un tā īpašnieku ir iespēja identificēt ceļu satiksmē, tostarp gadījumos, kad izdarīts pārkāpums.

Pērn vasarā tika pieņemti grozījumi Ceļu satiksmes likumā, kas nosaka, ka no 2024. gada  elektroskrejriteņu un velorikšu reģistrācija ir obligāta un ka ceļu satiksmē atļauts piedalīties tikai ar reģistrētiem šī veida transportlīdzekļiem. Jau iegādātiem transportlīdzekļiem reģistrācija jāveic līdz 31. martam. Pēc šī termiņa ar nereģistrētiem elektroskrejriteņiem un velorikšām ceļu satiksmē piedalīties ir aizliegts.

Apstiprinātajos noteikumos ir noteiktas prasības un kārtība attiecīgo transportlīdzekļu reģistrācijai, kā arī valsts reģistrācijas uzlīmes saņemšanai.

Ieviešot vienotu kārtību elektroskrejriteņu un velorikšu reģistrācijai, tiks atvieglota transportlīdzekļa tiešsaistes reģistrācija juridiskām personām, kuras piedāvā koplietošanas mikromobilitātes rīkus.

Noteikumi paredz arī administratīvā sloga mazināšanu transportlīdzekļa īpašniekiem gadījumos, kad tiek nozaudēta reģistrācijas numura zīme.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI