Investīcijas mērķis ir izveidot elektronisko sakaru infrastruktūru, kas spēj nodrošināt interneta pakalpojumus ar datu pārraides ātrumu vismaz 300 Mbit/s mājsaimniecībām, uzņēmumiem, izglītības un ārstniecības iestādēm, kā arī sabiedriskām ēkām visā valsts teritorijā, izveidojot tehnoloģiski neitrālus pieslēgumus, kas atbalsta ilgtspējīgu nākamās paaudzes fiksēto un fiksēto bezvadu tīklu sakaru savienojamību. Minētā investīcija ļauj nodrošināt SM īstenoto “Platjoslas infrastruktūras attīstības” reformu.
Eiropas savienojamības mērķis paredz līdz 2030. gadam nodrošināt visām mājsaimniecībām, uzņēmumiem, izglītības, ārstniecības iestādēm un citu sabiedrisko pakalpojumu sniedzējiem pieķluvi ļoti augstas veiktspējas tīklam un visas apdzīvotās vietas aptvert ar nākamās paaudzes bezvadu ātrdarbīgiem tīkliem, kuru veiktspēja ir vismaz līdzvērtīga 5G.
SM veiktajā pētījumā, kura mērķis bija izpētīt elektronisko sakaru tīklu infrastruktūras un elektronisko sakaru pakalpojumu kvalitātes atbilstību Eiropas savienojamības mērķiem, secināts, ka teritorijās ārpus lielākajām pilsētām trūkst “pēdējās jūdzes” infrastruktūras, kas spētu nodrošināt Eiropas savienojamības mērķiem atbilstošus interneta piekļuves pakalpojumus. Turklāt tīklu izbūves dārdzības dēļ elektronisko sakaru komersantiem nav pietiekamas iniciatīvas izvērst ļoti augstas veiktspējas elektronisko sakaru tīklus ekonomiski neizdevīgās teritorijās.
Īstenojot Eiropas savienojamības mērķus, iecerēts 6200 mājsaimniecībām, uzņēmumiem, izglītības un ārstniecības iestādēm, kā arī sabiedriskām ēkām līdz 2026. gada 30. jūnijam nodrošināt interneta pakalpojumus ar datu pārraides ātrumu vismaz 300 Mbit/s.
Finansiālā atbalsta saņēmēji ir elektronisko sakaru komersanti, kurus Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izvēlēsies atklātā projektu iesniegumu atlasē.