DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. decembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Saeima valsts kontroliera amatā apstiprina Edgaru Korčaginu 

Publicitātes foto

Pārliecinoši nobalsojot Saeimas vairākumam (90 par, 1 pret), 6. decembrī par Latvijas Republikas valsts kontrolieri uz četru gadu termiņu iecelts līdzšinējais Valsts kontroles padomes loceklis Edgars Korčagins. Amatā E. Korčagins stāsies, kad Valsts kontroles likumā noteiktajā kārtībā būs nodevis valsts kontroliera zvērestu – provizoriski, 14. decembrī. 

“Kopā ar Valsts kontroles komandu turpināsim “uzņemto kursu” lietderības revīziju virzienā jeb revīzijās vairāk vērtēt lietderības aspektus, attiecīgi – vai valsts līdzekļi izmantoti pietiekami ekonomiski un vai ar valsts pakalpojumiem sasniegts pietiekami labs rezultāts? Atbilstoši mūsu darbības stratēģijai turpināsim stiprināt revīziju ietekmi – gan sadarbībā ar valsts un pašvaldību institūcijām ieteikumu ieviešanā, gan ar izglītojošu darbu un komunikāciju izpratnes stiprināšanai par revīziju darbu, gan lielāku iedzīvotāju un sadarbības partneru iesaisti. Tāpat turpināsim stiprināt Valsts kontroles darbu starptautiski. Tomēr vienmēr ir vieta pilnveidojumiem, un tālākai Valsts kontroles darba attīstībai kā prioritātes redzu (1) paaugstināt revīzijas darba produktivitāti, jau tuvākajos gados pārliekot iespējami daudz revīzijas resursus no finanšu revīzijām uz lietderības revīzijām, (2) revīziju darba īstenošana jomās, kurām ir būtiska ietekme uz valstij (valsts pārvalde, sabiedrība) aktuāliem jautājumiem, (3) sadarbības pilnveidošana ar valsts un pašvaldību institūcijām, darbā Valsts kontroles sniegto ieteikumu ieviešanu fokusējoties uz konkrētu sasniedzamo rezultātu nevis procesu un darbībām, kā arī (4) Valsts kontrolei 2019. gadā piešķirtās piedziņas funkcijas rezultātu un piedziņas procesa pilnveidošanas iespēju izvērtēšana,” norāda jaunais valsts kontrolieris Edgars Korčagins. 

E.Korčagins arī norāda, ka “patlaban esam Valsts kontroles darbības stratēģijas (2022 – 2025) vidus posmā, un ka iestādes izvirzītie stratēģiskie mērķi paliks nemainīgi – lietderīga, godprātīga un tiesiska publiskā sektora darbība sabiedrības interesēs”. Arī turpmākā stratēģijas perioda laikā Valsts kontrole palielinās lietderības jeb snieguma revīziju īpatsvaru, lai vērtētu, vai valsts līdzekļi izmantoti pietiekami ekonomiski un efektīvi, ar pēc iespējas mazākiem līdzekļiem nodrošinot pēc iespējas lielāku labumu sabiedrībai.  

Edgars Korčagins Latvijas Universitātē ieguvis maģistra grāds tiesību zinātnēs. Kopš 2015. gada 21. decembra E.Korčagins bija Valsts kontroles padomes loceklis un Piektā revīzijas departamenta direktors (departamenta revidējamās jomas – pašvaldības). Pirms darba Valsts kontrolē iegūta ilgstoša pieredze valsts pārvaldē dažādu politiku veidošanā un normatīvo aktu izstrādē, kā arī sešus gadus bijis Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektora vietnieks.  

Edgars Korčagins valsts kontroliera amatā nomaina Rolandu Irkli, kurš Valsts kontroli vadīja no 2021.gada 28.janvāra līdz 2023. gada 1. decembrim.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI