DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. decembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Ugunsgrēkā Bauskas novadā cietis cilvēks

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 5. decembra plkst. 6.30 līdz 6. decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 43 izsaukumus – 10 uz ugunsgrēku dzēšanu, 24 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi. 

Šorīt plkst. 04.59 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Birķeneļu ielu Daugavpilī, kur ugunsgrēks ir izcēlies vienstāva dzīvojamā mājā. Ierodoties, konstatēts, ka deg bēniņstāvs 40 m2 platībā un pirmais stāvs 70 m2 platībā. Plkst. 07.17 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika lokalizēts, dzēšanas darbi turpinās. 

Plkst. 19.41 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Bauskas novada Īslīces pagastu, kur vienstāva daudzdzīvokļu mājas vienā no dzīvokļiem dega dīvāns un sadzīves mantas 2 m2 platībā. Mēģinot nodzēst degošo dīvānu, cieta viens cilvēks. Ugunsdzēsēji glābēji darbu notikuma vietā noslēdza plkst. 20.17. 

Plkst. 14.22 tika saņemts izsaukums uz Smiltenes novada Gaujienas pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī dega grīda 1 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no mājas bija evakuējušies četri cilvēki. Plkst. 15.33 degšana likvidēta. 

Plkst. 11.16 VUGD saņēma informāciju, ka Jelgavas ielā Rīgā astoņstāvu sabiedriskās ēkās sestā stāva kabinetā izveidojies spēcīgs sadūmojums. Ugunsdzēsēji glābēji, ierodoties notikuma vietā, konstatēja, ka veicot eksperimentu bija aizdedzies plastmasas trauks 0,01 m2 platībā. No ēkas bija evakuējušies 500 cilvēki. Degšana likvidēta pirms VUGD ierašanās.  

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega māja, koka piebūve un sadzīves priekšmeti, starpstāvu pārsegums un jumts, sodrēji ēkas dūmvadā, starpsiena, sadzīves mantas, papīrs un papīra turētājs kā arī atkritumi. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI