DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. novembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Autovadītāju ievērībai: snigšanas laikā jārēķinās, ka uz ceļiem var būt sniegs, satiksme lēnāka

FOTO: Paula Čurkste, LETA

Turpinoties snigšanai, šodien uz plkst. 12.30 braukšanas apstākļi pa valsts autoceļiem pārsvarā ir apgrūtināti, apmierinoši braukšanas apstākļi ir Liepājas šosejas (A9) posmā no Kalvenes līdz Liepājai un autoceļš Liepāja–Rucava (A11) visā garumā.

Patlaban 107 ziemas tehnikas vienības turpina darbu, lai uzlabotu braukšanas apstākļus, pēc intensīvās snigšanas šonakt un no rīta valsts ceļu tīrīšana un kaisīšana ar pretslīdes materiāliem veikta jau vairākkārt.

Meteorologi brīdina, ka dienas laikā visā valstī turpināsies snigšana, līdz ar to joprojām jārēķinās, ka autoceļi būs sniegoti, arī redzamība būs pasliktināta. Braucieniem ir jāplāno papildu laiks. Pirms doties ceļā aicinām ieskatīties interaktīvajā kartē https://lvceli.lv/#_brauksanas_apstakli_ziema_V1 un iepazīties par braukšanas apstākļiem, tai skaitā, apskatot attēlus no kamerām uz valsts galvenajiem autoceļiem.

Atgādinām, ka snigšanas laikā sniega kārta veidojas atkārtoti arī pēc sniega tīrīšanas. Svarīgi izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot lielāku distanci līdz priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem. Uzturēšanas darbi tiek veikti prioritārā secībā, sākot ar visvairāk noslogotajiem ceļiem ar lielāko satiksmes intensitāti un tad uz pārējiem. Vissarežģītākie braukšanas apstākļi patlaban var veidoties uz valsts vietējās nozīmēs autoceļiem ar pavisam nelielu satiksmes intensitāti.

Uzturēšanas darbu mērķis ir iespēju robežās uzlabot braukšanas apstākļus, taču ar tiem nevar novērst ziemu. Autovadītājiem jārēķinās ar ziemas laikapstākļiem, jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci.  

Aicinām informēt par apledojumu valsts autoceļu posmos, kā arī citiem sarežģījumiem, ja tādi rodas uz valsts autoceļiem, zvanot  uz LVC diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555. Informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem rīcībai. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI