DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. novembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Latvijā viesojas Baltijas Aizsardzības koledžas Apvienotā vadības un štāba virsnieku kursa studenti

Otrdien, 28. novembrī, Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Atis Švinka tiksies ar Baltijas Aizsardzības koledžas (BALTDEFCOL) Apvienotā vadības un štāba virsnieku kursa studentiem, kuri uzturas mācību vizītē Latvijā.

A. Švinka, tiekoties ar Baltijas Aizsardzības koledžas studentiem, pārrunās aktuālo drošības situāciju gan reģionā, gan pasaulē, kā arī Latvijas aizsardzības politikas aktualitātes.

Baltijas Aizsardzības koledžas Apvienotā vadības un štāba virsnieku kursa studenti Latvijā uzturas no 27. līdz 29. novembrim, un vizītes laikā tiekas ar Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvjiem, Ārlietu ministrijas pārstāvjiem, kā arī Valsts prezidenta padomnieku nacionālās drošības jautājumos Aivaru Puriņu.

Baltijas Aizsardzības koledža ir profesionālās militārās izglītības iestāde, kuru pārvalda Igaunija, Latvija un Lietuva. Koledža dibināta 1999. gada 25. februārī Tartu, Igaunijā ar mērķi nodrošināt kopīgu virsnieku un aizsardzības nozarē strādājošo ierēdņu apmācību pēc vienotiem standartiem.

Kopš 2022. gada 13. jūlija Baltijas aizsardzības koledža ir NATO Sabiedroto Transformācijas pavēlniecības akreditēta militārās izglītības iestāde.

Koledžas galvenais uzdevums ir nodrošināt virsnieku un aizsardzības nozarē strādājošo civildienesta ierēdņu apmācību pēc vienotiem NATO mācību metodikas standartiem. Mācību procesu nodrošina eksperti no Baltijas un citām NATO un ES dalībvalstīm. Būtiska izglītības procesa sastāvdaļa ir daudznacionālā vide un izpratnes veicināšana par reģionālajiem un globālajiem ģeopolitiskajiem procesiem studentiem no NATO un ES, kā arī NATO partnervalstīm.

Koledžas komandanta amatu rotācijas kārtībā ik pēc trīs gadiem ieņem kāds no Baltijas valstu bruņoto spēku augstākajiem virsniekiem. Pašreiz komandanta pienākumus pilda Lietuvas bruņoto spēku pārstāvis brigādes ģenerālis Alvīds Šuparis (Alvydas Šiuparis).

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI