DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. novembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Izveidos jaunu Rīgas Skanstes pirmsskolas ēku kompleksu

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja ceturtdien, 23. novembrī, apstiprināja projekta ieceri par Rīgas Skanstes pirmsskolas izglītības iestādes jaunas ēkas būvniecību Grostonas ielā 6, kā arī 66. pirmsskolas izglītības iestādes Vesetas ielā 13 un 49. pirmsskolas izglītības iestādes Grostonas ielā 6 ēku pārbūvi vienotas Skanstes pirmsskolas ēku kompleksa izveidei.

Projektu realizēs Rīgas domes Īpašuma departaments, bet Izglītības, kultūras un sporta departamentam līdz projekta īstenošanas termiņa beigām jānodrošina, ka jaunas ēkas būvniecības un divu esošo pirmsskolas izglītības iestāžu ēku pārbūves projekta ietvaros ēkās Grostonas ielā 6 un Vesetas ielā 13 izvietotās iestādes tiek reorganizētas, tās apvienojot un izveidojot jaunu juridisku iestādi – Rīgas Skanstes pirmsskolu. Kopumā jaunajā pirmskolas izglītības iestādē paredzēta vieta 600 audzēkņiem, tajā skaitā jaunizveidotas būs 252 vietas. 

Projekta mērķis ir attīstīt pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu infrastruktūru, radot jaunas vietas pirmsskolas vecuma bērnu uzņemšanai, samazinot bērnu skaitu rindā uz pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēm Skanstes apkaimē.

Kopējās projekta īstenošanas izmaksas ir 11 miljoni eiro, no tiem Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums ir  4,4 miljoni eiro un Rīgas pašvaldības līdzfinansējums – 6,6 miljoni eiro.

Projektu plānots realizēt līdz 2025. gada 31. decembrim.

Projekta iecere atbalstīta Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas, Izglītības, kultūras un sporta komitejas un Finanšu un administrācijas lietu komitejas sēdē. Gala lēmums būs pieņemts Rīgas domes sēdē. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI