DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. novembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents: NATO jānodrošina sistēmisks un ilgtermiņa atbalsts Ukrainai

FOTO: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

16. novembrī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs darba vizītē Beļģijas Karalistē, Briselē tikās ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu (Jens Stoltenberg). Tikšanās laikā tika apspriesta NATO Austrumu flanga stiprināšana un gatavošanās NATO Vašingtonas samitam, kas norisināsies 2024. gadā. Puses arī pārrunāja atbalstu Ukrainai un Ukrainas integrāciju NATO.

Valsts prezidents atzīmēja Madrides un Viļņas NATO samitos pieņemto lēmumu ieviešanas nozīmi, sevišķi attiecībā uz atturēšanu un aizsardzību. “Krievija ir un turpinās būt visnopietnākais un tiešākais drauds Alianses drošībai. Tādēļ ir būtiski ieviest Madrides un Viļņas NATO samitos pieņemtos lēmumus un reģionālos aizsardzības plānus, stiprinot Alianses atturēšanas spējas un nodrošinot NATO dalībvalstu teritoriju aizsardzību jau no pirmā centimetra. Latvija kā uzņemošā valsts dara visu, lai nodrošinātu iespējami labākos apstākļus sabiedrotajiem, kā arī pastāvīgi iegulda un stiprina savas aizsardzības spējas. Svarīgi, lai NATO sniegtu maksimālu atbalstu, sevišķi pretgaisa aizsardzības spēju stiprināšanā,” norādīja E. Rinkēvičs.

Valsts prezidents uzsvēra nepieciešamību NATO nodrošināt sistēmisku un ilgtermiņa atbalstu Ukrainai un pauda atbalstu Ukrainas ciešākai integrācijai NATO. E. Rinkēvičs atzīmēja Zviedrijas pievienošanās NATO nozīmi, paužot cerību uz drīzu Zviedrijas pieteikuma dalībai NATO ratifikācijas procesa noslēgšanu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI